Ladin Esansiyel Yağının Sağlık ve Güzellik Faydaları

0

Ladin esansiyel yağı, yaprak dökmeyen diğer ağaçlardan elde edilen esansiyel yağlara kıyasla çok hoş ve daha hafif bir kokuya sahiptir. Ladin yağı, kokusunun yanı sıra sağlık ve güzellik faydalarıyla da tercih edebileceğiniz bir esansiyel yağdır.

İşte ladin esansiyel yağının sağlık ve güzellik faydaları…

Enerjiyi artırır
Ladin esansiyel yağı, enerji artırma özelliği nedeniyle yoğun fiziksel ve zihinsel aktivitelerde bulunacak kişiler için idealdir. Ancak enerjiyi artırdığı için, uyuma sorunu yaratabileceğinden gece saatlerinde kokuyu kendinizden uzak tutmak isteyebilirsiniz.

Metabolizmayı düzenler
Ladin esansiyel yağının, metabolizmanın düzenlenmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ladin esansiyel yağının kokusu etkili bir şekilde zayıflamak isteyen herkes için yararlı olabilir.

Stresi düşürür
Stresli bir ortamda bulunuyorsanız, ladin esansiyel yağına güvenebilirler. Bunun nedeni, ladin ağacından gelen bu yağın, strese daha iyi uyum sağlamada vücuda yardımcı olan adrenalleri desteklediği bilinmektedir.

Ruh halini iyileştirir
Ladin esansiyel yağı hoş kokusu nedeniyle, ruh halini iyileştirmek için kullanılabilir. Depresyon gibi durumlarda yiyeceklere yönelmek yerine, mutluluk hissi için ladin esansiyel yağı tercih edilebilir.

Bağışıklığı güçlendirir
Ladin esansiyel yağının, bağışıklık ve solunum sistemini, mikroorganizmalardan korunmasına yardımcı olacak şekilde desteklediği bilinmektedir. Çalışmalar ayrıca, ladin esansiyel yağının, havadaki belirli zehirli maddeleri nötralize edebileceğini de göstermiştir ki, bu da hafif kokulu esansiyel yağı, solunum sistemi ile ilgili sorunların giderilmesinde gerçekten etkili kılan şeydir.

Ağrı ve enflamasyonu azaltır
Topikal olarak kullanıldıklarında eklem ağrılarını ve iltihapları hafifletmeye yardımcı olabilecek pek çok şey vardır ve ladin esansiyel yağı bu çok faydalı ürünlerden biridir.

Cilt sorunlarını azaltır
Ladin esansiyel yağı, sedef hastalığı, egzama ve dermatit gibi çeşitli cilt problemleri için rahatlama sağlamada çok iyidir.

İnce çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek, genç görünmek için de ladin esansiyel yağı mükemmeldir. Olağanüstü bir cilt nemlendiricisi olduğundan, ladin esansiyel yağı cilt yaşlanma belirtilerinin görünümünü geciktirmede yardımcı olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.