Lavanta İle İyileşmenin 6 Yolu

0

Lavanta yüzyıllardır doğal bir çare olmuştur. İşte baş ağrısını hafifletmek, mide ağrısını geçirmek, uykusuzluk ve genel ağrıları tedavi etmek için lavanta kullanılır. Bu yazımızda lavantayı hangi sağlık sorunları için nasıl kullanabileceğinizi anlattık.

Uyku sorunu
Uyku sorunu mu yaşıyorsunuz ? Kurutulmuş çiçekler bir torbaya koyabilir ve rahatlamayı sağlamak için yastığınızın altına sokulabilirsiniz. Endişeli veya gergin misin? Lavanta da bu konuda yardımcı olabilir. Lavanta Yağı İle Yapabileceğiniz 20 Faydalı Şey

Baş ağrısı hafifletmek için kullanın
Başınız ağrıdığından şakaklarınıza biraz lavanta yağı sürün ve masaj yapın.

Lavanta ile mide ağrısını yatıştırın
Alman doktorlar genellikle lavanta çayını sindirim yardımcısı olarak önermektedir. Yağlar sindirim sisteminin düz kaslarını gevşetir ve mide ve bağırsakta yemek sonrası krampları yatıştırır. Bir infüzyon yapmak için bir fincan kaynar suya 10 dakika boyunca bir çay kaşığı lavanta çiçeği demleyin sonra süzün. Lavanta Yağı Nasıl Yapılır?

Lavanta ile Enfeksiyonla Mücadele
Lavantadaki tanenler bakterileri öldürür ve küçük kesikler ile sıyrıkların enfekte olmasını önlemeye yardımcı olur. Temiz bir bezi lavanta infüzyonuna batırın ve yaraya kompres uygulayın.

Lavanta ve Ağrıları Rahatlatmak
Lavanta yağı küçük ağrı kesici özelliklere sahiptir. Ağrı sinyalleri taşıyan sinir uyarılarının iletimini azalttığı görülmektedir. Birkaç damla yağı bir yemek kaşığı taşıyıcı yağ içine karıştırın ve ovalayın. Lavanta, anti-enflamatuar etkisi sayesinde kaşıntıyı hafifletir. Böcek ısırıkları ve sokmaları için mükemmel bir çözümdür. Lavanta Yağının Faydaları

Dış kulak yolu enfeksiyonları için kullanın
Lavantada cilt enfeksiyonlarıyla savaşan aynı kimyasal bileşik, yüzücü kulağı olarak bilinen dış kulak yolu enfeksiyonunun kaşıntısını ve tahrişini ortadan kaldırır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.