Metabolizmanızı Nasıl Hızlandırırsınız?

0

Kilonuzu korumak ve hatta zayıflamak istiyorsanız, o zaman metabolizmanızı hızlandırmanız gerekiyor. Bunun için zaman kaybetmeyin. Hemen harekete geçebilirsiniz. Aşağıdaki tablo, size hizmet etmek ve güne nasıl başlamanız gerektiği yönünde rehberlik yapacak.

06:00 – Bir bardak su ile güne başlayın. Bu sizin metabolizmanızı uyandıracaktır. İlk kahvaltınızı muz veya badem yiyerek yapabilirsiniz. Ardından sabah sevdiğiniz egzersizleri yapın.

107:00 – Bir duş alın. Yağsız peynir ve sebzelerden oluşan ikinci kahvaltınızı yapın. Bütün yakabileceğiniz için kahvaltıda karbonhidrat yiyebilirsiniz. 208:00 aşağıda verdiğimiz tavsiyeleri uygulamak için hazırlanın309:00 – Bol su içmeyi unutmayın. Su metabolizmayı hızlandırmak için güçlü bir araçtır ve yeme istediğini azaltır.

10:00 – Biraz dinlen ve bir aperatif alın. 4

11:00 – Kendinize bir günlük tutun. Yaptığınız egzersizleri ve yediklerini yazın. Böylece gelecek haftalar yaptıklarınızı karşılaştırabilirsiniz.

12:00 – Bir arkadaşınızla birlikte yürüyüş yapın. bu sürede bisiklete de binebilirsiniz. Ayrıca bir yere gidecekseniz, araba yerine toplu taşım araçlarını tercih edin. .

5

13:00 – Yemek zamanı! Evden getirdiğiniz öğlen yemeğini yiyin. Kepekli tahıllar, yağsız protein ve bazı meyveler olabilir. Lifli, sağlıklı ve zengin yiyecekler yiyin. Şekerli ve gazlı içecekler yerine, kalorisi düşük su, yeşil çay veya siyah çayı tercih edin.

14:00 – Bu saat zihninizi temizleyebilirsiniz. Yürürken, farklı işleri düşünebilir ve kararlar alabilirsiniz. Bu da kalori yakmanıza yardımcı olur.

15:00 – Atıştırma için doğru zaman. Akşam yemeğine kadar 150 kalorilik bir ara öğün alabilirsiniz. Sağlıklı yiyecek tercih etmeye özen gösterin.

6

16:00 – Bir çay molası verin. Yeşil çay, muhtemelen bu zamana kadar ihtiyacınız olacak kafeini karşılarr. Yeşil çay ayrıca daha az hissetmenize yardımcı olacaktır. Yeşil çay yağ yakma etkisine de sahiptir.

17:00 – Eve gitme zamanı. Yürüyerek eve gidebilirsiniz. Tabi kendinizi çok yorgun hissetmiyorsanız. Yürüyerek eve gitmek gün boyunca stres ve gerginliğinizi yok edecektir.

7

18:00 – 300 kalori altında hafif bir akşam yemeği hazırlayın. Bol sebze yiyin ve yağsız protein bazı kepekli tahıllar ekleyin. Vejetaryen yemeği yiyebilirsiniz. Beyninizin doyduğunu anlaması için yemekten sonra en az 20 dakika bekleyin.

8

19:00 – Duşta 5 dakika egzersiz harika bir fikir. Dişlerinizi fırçalayın. Diş macununu nane tadı, gece atıştırmalarına engel olacaktır.

20:00 – Kendinizi TV izlerken bulabilirsiniz. Bu noktada da oturduğunuz yerde egzersiz yapmayı unutmayın.

9

21:00 – Yoga yapın. Yoga, rahat ve iyi bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sizi ertesi güne hazırlayacaktır.

22:00 – yatağa gitmek için en iyi zaman. 8 saatlik bir uyku vücudunuzun daha iyi yağ yakmasını sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.