Mevsimsel Alerjiyi Arı Poleni İle Aşın

0

Alerjileri tedavi etmek için yerel polen kullanımını destekleyen çok fazla bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte, iyi geldiği iddia ediliyor. Teoride, yaşadığınız yerden yerel bal ve polen kullanmak vücudunuzun çevrenizdeki alerjenlere uyum sağlamasına yardımcı olmaktadır. Kademeli polen alımı vücudunuzun bağışıklık kazanmasına yardımcı olur. Sonra alerji mevsimi geldiğinde bağışıklık sisteminiz normal şekilde tepki verir ve semptomlar ortaya çıkmaz.

Hazırlayacağınız bombalar günlük polen almanın kolay bir yoludur. Kakao yağı ve hindistan cevizi yağı sayesinde, beyaz çikolata gibi tadı vardır ve sağlıklı yağlarla doludur. Onları daha fazla alerjiyle savaşan avantajlar elde etmek için yerel balla tatlandırabilirsiniz.

En iyi sonuçları elde etmek için, alerji mevsimi başlamadan en az bir ay önce günde bir ya da iki kez yiyin. Bu şekilde alerji mevsimi tam hızıyla atlatabilirsiniz. Bahar alerjisine çözüm bitkisel çaylar

Ve demeden önce anafilaktik veya arılara ciddi alerjiniz olmadığından emin olun!

Gerekli olan malzemeler
½ fincan kakao yağı
¼ fincan hindistan cevizi yağı
¼ fincan tahin (ayrıca badem veya fıstık ezmesi kullanabilirsiniz)
2 yemek kaşığı hindistancevizi kreması
1 çay kaşığı vanilya özü
1 yemek kaşığı yerel bal
1 yemek kaşığı yerel arı poleni
Küçük silikon kalıplar Mevsimsel alerjiler için 5 ev çözümü

Yapılışı
Bal ve polen dışındaki her şeyi küçük bir kapta birleştirin. Erimeye kadar 30 saniye aralıklarla mikrodalgada tutun. Kakao yağı diğer bileşenlerden daha uzun sürebilir, bu durumda karışımı tamamen eriyene kadar çırpın.
Balı ve poleni ekleyin ve tekrar çırpın.
Karışımı kalıplarınıza koyun ve üzerine arı poleni serpin. 20 dakika veya katı olana kadar dondurun.
Yağ bombalarını buzdolabında saklayın ve alerji mevsimi boyunca günde bir veya iki tane yiyin. Bahar alerjisini yenmenin 11 doğal yolu


Paylaş.

About Author

Comments are closed.