Mideyi Dezenfekte Etmeye Yardımcı Doğal İlaç

0

Sağlıklı olmak için midenin de sağlıklı olması gerekir. Mideyi dezenfekte etmek, mide şişkinliğini azaltmak ve vücuttan toksin atmak için en iyi doğal yöntemlerden biri kimyon suyu içmektir. Bu yazıda kimyon suyunu nasıl hazırlayabileceğinizi, nasıl kullanmanız gerektiğini ve ne gibi faydalarını olduğunu öğrenebilirsiniz.

Hindistan’da Jal-jeera adıyla popüler bir içecek olan kimyon suyu, vücuda pek çok fayda sağlar.

Kimyon suyu, içerdiği antioksidanların etkisiyle vücudun toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Vücudun toksinlerden arındırılması cildin de güzelleşmesini ve parlamasını sağlar.

Kimyon suyu, içerdiği bir madde sayesinde sindirimi daha hızlı hale getirir. Bu da şişkinliğin giderilmesine ve düz bir karın bölgesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Kimyon suyu aynı zamanda metabolizmayı uyarır, yağ rezervlerini daha hızlı tüketmeye ve kilo vermeye yardımcı olur.

Demir gibi içerdiği bazı besin maddeleri sayesinde tokluk hissini artırır.

Demir, vitaminler, özellikle A vitamini ve C vitamini ile antioksidanlar sayesinde bağışıklığı güçlendirir.

Kimyon suyu, ayrıca uykusuzluk ve stres sorunu yaşayanlar için mükemmel bir çaredir.

Su tutulmasını engelleyerek vücudu nemlendirir, vitaminler ve mineraller ile daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Kimyon suyu nasıl hazırlanır?
Kimyon suyunu hazırlamak çok basittir ve iki şekilde yapılabilir.

En eski yöntem soğuk olanıdır: Sadece 2 yemek kaşığı kimyon tohumunu bir gece suda bekletin. Sabah süzerek aç karnına için.

Diğer yöntem ise sıcak olanıdır: Suyu kaynatın ve su kaynama noktasına ulaşır ulaşmaz, 2 yemek kaşığı kimyon tohumu ekleyip ocağı kapatın. Çay oda sıcaklığına ulaşana kadar bir örtüyle üzerini kapatın. Su kahverengimsi bir renge ulaştığında, kimyon tohumu tüm özelliklerini serbest bırakmış demektir. Daha sonra gün boyunca yudumlayabilir veya içebilirsiniz.

Önemli olan günde en az bir veya iki bardak kimyon suyu tüketmektir. Kimyonun acı tadını hafifletmek için bal eklenebilir.

Yan etkileri
Karaciğer hastalığından muzdaripseniz, sizi ışığa duyarlı hale getiren ilaç kullanıyorsanız veya hormon tedavisi görüyorsanız, kimyon suyu tüketmeden önce doktorunuza danışın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.