Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

0

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya genellikle, ışığa duyarlılık, bulantı, boyun ve sırtta gerginlik eşlik eder. Migren ağrılarından kurtulmak için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz.

Migren ağrılarıyla boğuşuyorsanız, aşağıda verilen doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kafein

Kafein migren ağrısını hafifletir. Migrene neden olan iltihabı hafifletmesi nedeniyle sıklıkla ilaçlara dahil edilir. Kafein yoksunluğu baş ağrısını da tetikleyebileceğinden, kafein bağımlısı olmamaya dikkat etmelisiniz.

Zencefil

Yapılan bir çalışmada, zencefil tozunun diğer reçeteli migren ilaçlarıyla karşılaştırılabilir faydaları olduğu ve hiçbir yan etkiye neden olmadığı bulunmuştur.

Muz ve buz ile kompres

Baş ve boyun bölgesine soğuk kompres uygulanması migren ağrısını rahatlatır. Ayrıca, bir muz kabuğunu alnınıza yerleştirerek bekletin. Cilt, potasyumu emdiğinde ağrı azalacaktır.

Keten tohumu

Tekrarlayan migren ağrıları genellikle omega-3 yağ asitleri ile tedavi edilebilen inflamasyonun bir sonucudur. Keten tohumu ve keten tohumu yağı, omega-3’lerden zengin olduğundan, beslenmenize dahil edebilirsiniz.

Lavanta yağı

6 su bardağı suyu kaynatın ve 8 damla lavanta yağı ekleyin. Su ve lavanta yağı karışımının buharını soluyun. Buhar, baş ağrısını yatıştırır. Ayrıca, birkaç damla lavanta yağı ile alnınıza masaj da yapabilirsiniz.

Fesleğen yağı

Fesleğen yağı, güçlü bir doğal kas gevşetici maddedir. Kasları gevşetmek ve migren ağrısını hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Bu doğal ilaçlarla birlikte yaşam tarzınızda da değişikliğe gitmeniz faydalı olacaktır.

Bazı beslenme değişiklikleri yapabilir, yoga, meditasyon, egzersiz ve doğada yürüyüş yapabilirsiniz. Bunlar stresi azaltır, vücut için gerekli besinleri sağlar ve migren ağrısını hafifletirler.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.