Mum Yakmak Sağlığınız İçin Kötü Olabilir

0

Birkaç mum yakıp odaya biraz ambiyans ve sıcaklık ekleyeceksiniz. Yanıp sönen ışık çok rahat görünüyor, ama ne yazık ki, bazı mumlar size ve sağlığınıza oldukça zarar verebilir.

Kimyasallar
Evlerin hemen hemen hepsinde sehpaların üzerinde mumlar bulunuyor. Popüler dekoratif öğelerdir ve herhangi bir odanın sıcak ve rahat görünmelerini sağlar. Oysa mum yakmak her zaman iyi bir fikir değildir. Bunların çoğu, sırasıyla petrolden yapılan parafinden yapılmıştır. Parafin bazlı mumları yaktığınız anda, benzen gibi kimyasallar salınabilir. Bu maddelerin solunum yollarınız üzerinde tahriş edici etkisi olabilir. Su mumları nasıl yapılır?

Bir mum fitili
Ne yazık ki, parafin tek sorun değil. Mum fitili kurşun içerebilir. Bazı ülkelerde, bu mum fitillerinin satılması yasaktır. Tatildesiniz ve güzel bir mum görüyor musunuz? Fitilin kurşunsuz olup olmadığını kontrol edin.

Alternatif
Neyse ki, mumları evinizden tamamen çıkarmanıza gerek yok. Söylediğimiz gibi, birçoğunda parafin var, fakat hepsinde yok. Soya veya balmumundan yapılmış mumlar da vardır. Yeni mum alacaksanız doğal içeriklerden yapıldığından emin olun. Sivrisinekleri uzak tutacak mum tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.