Nane Yağının 10 Tehlikeli Yan Etkisi

0

Nane yağı, yarattığı sakinleştirici faydalar için çok kullanılır. Harika bir stres azaltıcı ve yorgunluk giderici olan nane yağı, baş ağrısı ve irritabl bağırsak sendromu dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumları için de doğal bir ilaçtır. Ancak, diğer doğal bitkisel ilaçlar gibi, nane yağının da yan etkileri vardır.

Eğer nane yağını kullanıyorsanız, muhtemel yan etkilerini de bilmeniz de fayda var. Aşağıda nane yağının neden olduğu olası yan etkileri görebilirsiniz. Nane yağı nerelerde kullanılır?

1. Sindirim sistemi için zararlı olabilir
Sindirim sistemini sakinleştirmek için nane yağı kullanılmasına rağmen, hazımsızlık ve mide ekşimesini de tetikleyebilir. Çalışmalar, sfinkter kasların gevşemesinin, muhtemelen yemek borusuna geri akan gastrik asitlerle sonuçlanabileceğini düşündürmektedir. Bu nedenle, reflü hastalığı gibi sorunlar yaşayanların nane yağı kullanırken dikkatli olması gerekir.

2. Deri döküntülerine neden olabilir
Araştırmalar, nane yağı kullanan insanların ciltlerinde döküntüler olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, bu cilt sorunlarını önlemek için günde en fazla 0.4 mililitre nane kullanımı tavsiye edilir. Nane yağı nasıl yapılır?

3. Baş ağrısı ve baş dönmesi yapabilir
Bu en çok tartışılan nane yağının yan etkilerinden biridir. Nane yağının potansiyel tehlikeleri üzerine yapılan çeşitli çalışmalar, bu esansiyel yağı kullandıktan sonra yoğun baş ağrısı ve baş dönmesi şikayeti olan kişileri bildirmektedir. Bunun nedeni aşırı kullanımı olabilir.

4. Yüksek dozlar nöbet riskine yol açabilir
Çalışmalar, bu uçucu yağın aşırı yüksek dozlarda kullanılmasının, kas zayıflığı, beyin hasarı ve nöbetler dahil olmak üzere kullanıcı üzerinde ciddi olumsuz etkileri olduğunu göstermektedir. Mide bulantısı, nefes almada zorluk, kalp atışının yavaşlaması, baş dönmesi sorunu yaşıyorsanız nedeni nane yağı kullanmak olabilir. Nane çayının 9 etkileyici faydası

5. Çocuklarda ve bebeklerde solunum problemleri
Çocuklar ve bebekler kesinlikle bu yağdan uzak tutulmalıdır. Çalışmalar, nefes almada zorluk gibi yaşamı tehdit eden riskler taşıdıklarını kanıtlamıştır.

6. Mentol alerjisi etkisi yapabilir
Nane yağı mentol gibidir. Eğer mentol alerjiniz varsa ve nane yağı kullanıyorsanız, burun delikleriniz ve ağzınızda kabarcıklar oluşabilir. Bu yan etkilerden kaçınmak için bileşen listesinde nane yağı bulunan herhangi bir ilaçtan kaçının. Fazla yeşil çayın yan etkileri

7. Reçeteli ilaçlarla etkileşim olabilir
Bu yağın, bazı reçeteli ilaçlarla etkileştiği, istenmeyen komplikasyonları tetiklediği bilinmektedir. İlaç ve nane yağını aynı zamanlarda kullanacaksanız, doktorunuza danışmanızda yarar var.

8. Kalp atım hızını yavaşlatır
Çalışmalar nane yağının kalp atış hızınızı yavaşlatabileceğini göstermektedir. Yani, eğer herhangi bir kardiyovasküler rahatsızlığınız varsa, bu yağdan uzak durun. Zencefilin yan etkileri

9. Akciğere zarar verebilir
Enjeksiyon şeklinde kullanıldığında bu yağın akciğerlerinize zarar verebileceği bildirilmektedir.

10. Hamile ve emziren kadınlar kullanmamalı
Çalışmalar, bu yağın, bazı durumlarda, hamileliğin ilk aşamalarında, rahim gevşemesi ile sonuçlanabileceğini düşündürmektedir. Bu da düşükle sonuçlanabilir. Bademin 7 ciddi yan etkisi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.