Neden Döküm Tava Kullanmalısınız? İşte 6 Sebep

0

Döküm demir tava ve tencereler yüksek teknoloji ile üretilmektedir. Diğer tencere ve tavalara oranla fiyatları biraz daha yüksektir ancak bunları kullanmak için 6 önemli nedeniniz var. Bu nedenleri öğrendikten sonra sizde döküm tencere ve tava edinmek isteyeceksiniz.

Kötü Kimyasallar Yok
Yapışmayan tavanın nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? Yapışmayı önleyen kimyasallardır. Pişirme yaptığınız sırada içinde bulunan kimyasalları açıga çıkarırsınız ve bu kimyasallar havaya karışır. Eğer tavanızı çizerseniz o zaman da yemeğiniz bu kimyasalları emer. İşte bundan dolayı döküm tavaları tercih edebilirsiniz. Döküm tava ve tencereler nasıl temizlenmeli?

Demir İle Yiyecekleriniz Güçleniyor
Demir eksikliğinden mi endişe ediyorsunuz? Döküm tencere kullanarak, yorgunluk, vücut sıcaklığının korunması zorluğu ve soğuk algınlığı ile diğer hastalıklar için daha yüksek bir risk oluşturan bağışıklık sistemini kuvvetlendirebilir, anemi ile ilişkili semptomları önleyebilirsiniz. Çünkü döküm tenceredeki demir gıdalarınızı da güçlendirir. Pişirme sırasında yüzde 17 oranında gıdalarınız demir emmektedir. Döküm Tencerede Asla Yapmamanız Gereken 5 Şey

Az Yağla Pişirir
Bir pişirme sırasında yağı kullanıyoruz çünkü yiyeceklerin tencereye yapışmasını istemiyoruz. Döküm tencerelerde çok daha az kullanabilirsiniz. Çünkü yapışma sorunu çok dana azdır. Böylece gereksiz kalori de almamış olursunuz. Ayrıca döküm tencereler ısıyı eşit dağıtarak daha iyi pişirme kalitesi ve süresi sunar.

Porsiyon Kontrolü
Döküm tencere ve tavalar farklı boyutlarda olduğu için istediğiniz ölçülerde yemek pişirebilirsiniz. İsterseniz büyük bir döküm tava içinde çok miktarda yemeği hazırlayıp, daha sonra küçük tavalarınızda ısıtarak yiyebilirsiniz. Döküm Tavada Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır?

Birçok Sağlıklı Tarifler Parmaklarınızın ucunda
Döküm tavaların içinde birçok tarifi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü döküm tavaları ocak ve fırınlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Temizlemesi çok kolay
Dökme demir tavayı kullandıktan sonra temizlenmesi içine az miktarda su koyup kaynatmanız yeterli olacaktır. Bu yıkama işleminin ardından tavanın bir sonraki kullanıma hazır olması için az bir miktar yağ ile silin. İşte tavanız bir sonraki kullanıma hazır.En Güvenli Tencere Seti Hangisi?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.