Neden Fermente Gıdalar Tüketmeniz Gerekir?

0

Kefir ve turşu, beslenmenize eklemeniz gereken birkaç fermente gıdadan bazılarıdır. Tatları sizin için çok güçlü olabilir, ama aslında sizi sağlıklı tutan çok önemli vitamin ve mineral kaynaklarıdır.

İşte beslenmenize fermente gıdalar eklemenin sizin için yararlı olabileceğine dair birkaç neden…

Vücudun besin maddelerini daha iyi emmesine yardımcı olur
Fermente gıdalar yemenin faydalarından biri, vücudunuzun besin maddelerini daha iyi emmesine yardımcı olmasıdır. Bunun nedeni, bu yiyeceklerin sindirimi gerçekten iyileştirmesidir, ki bu da sizin tükettiğiniz besinleri temizler, böylece vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir
Fermente gıdalara bağlı bir başka sağlık faydası, bağışıklık sisteminize destek sağlayabilmesidir. Fermente gıdalar yediğinizde, aslında sisteminizdeki antikor sayısını artırırsınız, böylece vücudun mikroplarla ve hastalıklarla mücadele etmesi kolaylaşır.

Gıdaları daha iyi koruyabilir
Fermente edilmiş gıdaların raf ömrü daha uzundur. Yiyecekleri fermente ederek hem uzun süre tüketme imkanınız olur hem de bu gıdalardaki besin maddelerinin de korunmasını sağlarsınız.

Cildinizin güzel görünmesini sağlar
Kızarıklık, egzama, sivilce ve benzeri çeşitli cilt sorunlarından şikayetçiyseniz, bağırsak bakterileriniz dengede değildir. Fermente gıdalar bağırsak florasına denge kazandırır. Böylelikle, vücuttaki herhangi bir inflamasyon azalır ve bu da cildinizin doğal güzelliğini geri kazanmasına yardımcı olur. Cildinize uyguladığınız makyaj miktarını azaltın ve cildinize doğal bir ışıltı getirmek için daha fazla fermente gıdalar tüketin.

Ruh halinizi iyileştirir
Bilim adamları, bağırsakların ruh hali üzerinde ne kadar önemli olduğunu anladılar. Bağırsak düzgün bir şekilde dengelenmezse, kişinin ruh hali de etkilenebilir. Bir iş hakkında endişe duyuyorsanız, ruh halinizi iyileştirirken midenizi de sakinleştirmeye yardımcı olmak için fermente gıdalara yönelebilirsiniz.

Daha ucuzdur
Sağlığınız için organik beslenmek genellikle maliyetlidir. Bütçeniz size bu tür sağlıklı beslenmeyi izin vermiyorsa, fermente gıdaların mevcut beslenme planınıza entegre edilmesi, sağlığınıza olumlu sonuçlar verebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.