Neden Koyu Renk Camlı Güneş Gözlüğü Takmalı?

0

Güneş gözlüğü, sıcak günlerde en moda aksesuarlarından biri. Renk renk, model model güneş gözlükleri takmayı herkes sever. Ancak, güneş gözlüğü, bir aksesuardan öte, sizi bazı zararlardan korur. Yaz güneşinde, özellikle koyu renk camlı güneş gözlüğü takmak ise çok daha önemli.

Tüm güneş gözlükleri size ihtiyacınız olan korumayı sağlayamaz. Güneş gözlüklerinden tam olarak faydalanmak istiyorsanız, gözlüklerinizi akıllıca seçmeniz gerekir.

Satın almak için seçtiğiniz güneş gözlüğünün yüzünüzde nasıl göründüğüne dikkat ederken aynı zamanda hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı yüzde 100 koruma sağladığından emin olun. Ayrıca, açık renk camlı gözlükler gözlerinizi güneşten tam olarak koruyamaz. O nedenle koyu renk camlı gözlükler tercih sebebi olmalı.

Doğru güneş gözlüğüne sahip olmanın avantajlarını aşağıda sizler için derledik.

Kırışıklık oluşumunu yavaşlatır
Göz çevresindeki deri ince ve hassastır. Özellikle güneşe aşırı maruz kaldıklarında esnekliklerini kolayca kaybedebilirler. Güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlayan bir çift güneş gözlüğü, göz çevresini erken kırışmaya karşı koruyabilir.

Kanser riskini azaltır
Göz çevresinde güneşin neden olduğu risk sadece kırışıklık değildir. Tüm cilt kanserlerinin neredeyse yüzde 10’u gözlerin yakınında veya etrafında meydana gelir.

Göz sorunlarından korur
Çok fazla güneş, gözünüzün yapılarına kesinlikle zarar verebilir ve bu nedenle göz uzmanları, güneşten korunmasını sağlayan güneş gözlüklerinin takılması gerektiğini söylerler. Gözlerinizi güneşe maruz bırakmaya devam ederseniz, görmede bozukluk, katarakt ve glokom gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Baş ağrısını ortadan kaldırır
Bir çift koyu renk camlı güneş gözlüğü takmak, göz yorgunluğunu azaltmada yardımcı olabileceğinden, baş ağrısı sorununun önüne geçer. Baş ağrısı çekmek istemiyorsanız, gün içinde dışarıdayken güneş gözlüğü takmaya özen gösterin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.