Neden Taze İncir Yemeliyiz?

0

İncir, dut ailesinin üyesi olmasına rağmen çoğu meyveden biraz farklıdır. Çok sıka bir süre taze incir bulunur bunun için genellikle kuru incir tüketiyoruz. Peki taze incir neden yenilmeli? Ne gibi faydaları var?

Yaklaşık 1/2 fincan olan 100 gramlık taze incir porsiyonunda 74 kalori ve 1 gramdan daha az yağ bulunur. İncir protein yönünden zayıftır, ancak karbonhidrat içerirler. İncirdeki karbonhidratlar büyük oranda lif ve doğal şekerdir. Bu nedenle diyetler de kullanılmaktadır. Kuru İncirin Sağlık Açısından Faydaları

Fantastik Elyaf

Taze incirde en etkileyici besin öğelerinden biri lifidir. Lif, sindirim sisteminizin verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Lif bakımından zengin bir diyet de genel kolesterol seviyenizin düşürmenize yardımcı olur. Lif bakımından zengin bir diyet uygulamak tip 2 diyabet riskinizi ve belirli kanser türlerine yakalanma riskinizi azalmış olursunuz. 1/2-fincan taze incir de 2.9 gram lif bulunur. Bu, kadınların her gün ihtiyaç duydukları 25 gramın yaklaşık yüzde 12’sine ve erkeklerin günlük 38 gram ihtiyacının yüzde 8’ini karşılamaktadır. Tüm İncirden Reçel Nasıl Yapılır?

Vitaminler ve mineraller

1/2-fincan taze incir, 232 miligram potasyum sağlar. Bu günlük ihtiyaç duyulan 4.700 miligram potasyumun yüzde yüzde 5(i anlamına gelir. Bu oran kas ve kalp fonksiyonlarının desteklemesi anlamına gerekiyor. Aynı zamanda taze incirin kadınların günlük K vitamini ihtiyacının yüzde 5’ini, erkeklerin ise yüzde 4’ünü karşılamaktadır. K Vitamini, normalde kanın pıhtılaşmasına yardım eder. İncirler de eser miktarda kalsiyum, demir, magnezyum, folat ve A vitamini bulunur. İncir nasıl kurutulur?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.