Neden Tuvalete Cepe Telefonu İle Gitmemelisiniz?

0

Bir çok kişi tuvalete gideceği zaman cep telefonunu da yanına alıyor. Böylece tuvalette geçireceği zamanını değerlendiriyor. Ancak, iyi bir fikir değildir. Potansiyel olarak ciddi mikropların yayılması ve sizi ya da hayatınızdaki insanları rahatsız etmenin etkili bir yoludur.

Yapılan bir araştırmaya göre sağlık çalışanlarının cep telefonlarının % 95’inin bakteriyel kontaminasyon bulguları gösterdiğini ortaya çıktı. Bunların bazıları staf enfeksiyonu gibi enfeksiyona neden olma potansiyeline sahipti. Arizona Üniversitesi araştırmacılar ayrıca telefonlarımızın klozetlerin on katına kadar daha fazla bakteriyi taşıdıklarını keşfettiler. Cep telefonunun şarjı nasıl daha uzun dayanır?

Hastalık halindeyken telefonda konuşmak, solunum yolunuzdaki mikropların aygıtlarınızda toplanmasına izin verir; bunlardan başlıcaları, 24 saat boyunca yüzeylerde yaşayabilen gribe neden olan viral parçacıklardır.

Telefonunuzu tuvalette kullandığınızda bakteri ve virüsler sadece telefonunuzda kalmıyor. Ortalama bir kişi cihazına her gün en az 2,600 kez dokunuyor. Bu da telefındaki bakterilerle her an temas halinde olduğunuzu gösteriyor. İnternet ve cep telefonunun kanserojen etkilerinden kurtulmanın 11 yolu

Tabi telefon sebebiyle sürekli hasta olacağınız anlamına gelmez. Örneğin, E. coli durumunda, sağlıklı bir kişi muhtemelen “hafif akciğer ağrıları” yaşayacaktır.

Diyabet , kemoterapi veya başka ciddi hastalık veya tedavi yüzünden yaşlı, genç veya immünsupresif olanlar enfeksiyon için daha büyük bir risk altındadır. “Eğer bu gruptaysanız, uygun hijyene sahip olmak daha da önemlidir. Uzmanlara göre yatak odasında olmaması gereken 7 şey

Cep telefonunuzun sizi hasta etme şansını düşürmek için, tuvaleteyken dokunmayın, banyoyu kullandıktan sonra ellerinizi iyice yıkayın. Ayrıca günlük olarak temiz bir bezle telefonunuzu silin ve ekranları için özel bir temizleyici kullanın. Telefon değil ama telefondaki bakteri sizi öldürebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.