Öksürüğü Hemen Kesen İksir

0

Öksürük, bazen çok yoğun olarak gelir ve delirtici olabilir. Uykuya dalarken, okulda vye işyerinde çok rahatsızlık verebilir. Ayrıca çevrelerindeki diğer kişileri de rahatsız edebilir.

Bu noktada rahatlama için hemen her şeyi yaparsınız, ancak ecza dolabına gidiyorsanız tekrar düşünün. FDA güvenlik danışma kurulu 6 yaşın altındaki çocuklar için tezgah üstü öksürük ilaçlarının yasaklanması kararını verdi. Çünkü bu ilaçların etkili olduğuna dair bir kanıt olmadığını belirtildi. Genellikle yetişkinler için de iyi sonuçlar vermediği biliniyor. Öksürük ve Burun Tıkanıklığı İçin Yüz Buharı

Öksürük ilaçlarının çok etkili olmadığı ortaya çıktığına göre, güçlü ve baharatlı iksiri kendiniz hazırlayabilirsiniz.

İçindekiler:

1 çorba kaşığı organik ve filtrelenmemiş elma sirkesi
1 çorba kaşığı su
1/4 çay kaşığı toz kırmızı biber
1 çay kaşığı taze rendelenmiş zencefil veya 1/4 çay kaşığı toz zencefil
1/4 çay kaşığı toz tarçın
1 diş sarımsak rendelenmiş
1 Çorba kaşığı bal
Kapaklı küçük bir cam kavanoz Boğaz Ağrıları İçin Pastil Yapın

Yapılışı:
1. Çift kazanı yöntemi kullanarak (ben mari usulü) balı eritin. Küçük bir cam kaba koyun ve kabı sıcak suyla dolu daha büyük bir kaba koyun. Ocakta veya mikrodalgada eritmeyin.

2. Küçük cam kavanoza, elma sirkesi ve su ekleyin ve sonra toz kırmızı biber, zencefil, tarçın ve sarımsakı ekleyin. Kapağı kavanozun üzerine yerleştirin ve iyi kombine olana kadar şiddetle sallayın.

3. Eriyen balı kavanoza ilave edin ve birleştirmek için tekrar sallayın. Zerdeçal İle Öksürüğünüzü Giderin

5. Kullanmaya hazır olduğunuzda, bir veya iki yemek kaşığı alınız. Üç gün içinde kullanmayı planlıyorsanız, kalan miktarı buzdolabında tutmaya gerek yoktur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.