Öksürük İçin En İyi İlaç: Ananas Suyu

0

Kış mevsiminin gelmesiyle soğuk algınlığı ve beraberinde öksürük en sık rastlanan şikayettir. Geçmek bilmeyen kuru öksürük için ilaç eczanede değil evinizde; ananas suyu.

Ananas, enfeksiyonlara karşı savaşır ve bakterileri öldürür. Öksürük için ananas suyunun öksürük şurubundan beş kat daha etkili olduğunu ortaya koyan araştırmalar mevcut.

Bir fincan ananas suyu, günlük C vitamini alımı gereksiniminin yaklaşık % 50’sini karşılar. Ananas nasıl kesilir?

Ananas suyu ayrıca, yüksek seviyelerde manganez, sağlıklı bağ dokusu ve kemiklerin oluşmasına yardımcı olan mineraller içerir. Manganez, daha fazla kalsiyumu emmek, karbonhidratları ve yağları metabolize etmek için çalışır, ayrıca düzenli sinir fonksiyonunu arttırır.

Geçmeyen öksürüğünüz varsa ve öksürüğün nedeni sadece soğuk algınlığı ise, öksürük şurubu yerine ananas suyu için. Daha ucuzdur, zehirli kimyasallar yoktur ve soğukla mücadeleye yardımcı olacak besin maddeleri içerir. Hayatınıza ananas eklemeniz için 3 neden

Ananas suyu içmek boğaz ağrısını geçirmeye yardımcı olur ve balgamın kolayca atılmasına yardımcı olur.

Ananas suyunu evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Hazır alınan meyve sularında hem şeker hem de katkı maddeleri bulunur. Ananas suyu nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Öksürük için ananas suyu tarifi

1 su bardağı taze ananas suyu

1/4 fincan taze limon suyu

1 parça zencefil

1 yemek kaşığı saf bal

1/2 tatlı kaşığı acı biber

Tüm malzemeleri birleştirin ve 1/4 fincan, günde 2-3 defa alın. Öksürük geçene kadar her gün içmeye devam edin.


Share.

About Author

Comments are closed.