Omuz Ağrısı İçin 5 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

0

Özellikle kol gücü ile çalışanların sıklıkla yaşadığı omuz ağrılarını gidermek için, esansiyel yağlardan yararlanabilirsiniz. Ağrı çok şiddetli değilse, esansiyel yağlar ağrıyı hafifletebilir ya da tamamen geçirebilir.

Ağrılı kasları rahatlatmak için aromaterapi yağların kullanımı kolay ve etkilidir. Esansiyel yağlar, güçlü analjezik (ağrı giderici) ve anti-inflamatuar özellikler içerir. Eğer ciddi tıbbi bir yardım gerektirmeyen omuz ağrılarınız varsa, esansiyel yağlar size yardımcı olacaktır.

1. Lavanta yağı
Lavanta yağı, eklem ağrılarının tedavisinde en etkili esansiyel yağlardan biridir. Kas ağrılarını ve rotator manşet iltihaplarını hafifletmek için analjezik özelliklere sahiptir.

2. Nane yağı
Nane yağı, iç kullanım için güvenli olduğu düşünülen az sayıdaki esansiyel yağlardan biridir. Omuzdaki tendon yırtığını iyileştirmek için topikal kullanım için uygundur. Nane yağı, mükemmel bir masaj yağıdır. Boğaz kaslarınızı ve diğer ağrıları rahatlatabilir.

3. Papatya yağı
Papatya yağı, etkili bir anti-enflamatuardır. Birkaç damla papatya esansiyel yağı, rotator manşet ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yorgunluğu azaltmak ve vücudunuzun herhangi bir kısmındaki ağrıyı hafifletmek için sıcak banyonuza ekleyebilirsiniz.

4. Adaçayı yağı
Adaçayı yağı, sinir sistemi, astmatik durumlar, romatizmal ateş, depresyon ve vücuttaki ağrıları hafifletebilir. Kas krampları ve spazmın giderilmesinde yardımcı olduğu için masaj yağı olarak kullanılır. Güçlü bir rahatlatıcı bileşen içerir.

5. Mercanköşk yağı
Mercanköşk yağı, etkili bir ağrı kesici ve hafif yatıştırıcıdır. Mercanköşk yağı, omuzdaki tendon iltihabı ve diğer ağrılar için mükemmel bir seçim olabilir. Mercanköşk yağı, migren, uykusuzluk ve ishal tedavisinde kullanılabilir. Mercanköşk esansiyel yağını, sıcak bir banyoda kullanmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Omuz ağrısı için esansiyel yağlar nasıl kullanılır?
Yukarıda belirtilen esansiyel yağlardan herhangi birini 2-3 damla jojoba veya diğer taşıyıcı yağlara ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ağrıdan kurtulmak için yağları omzunuz, boynunuz, üst kolunuz ve koltuk altı bölgenizi ovmak için kullanın.

Yağı omuza uyguladıktan sonra, yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca bir sıcak su şişesi veya ısıtma pedi yerleştirin. Yağın omuz eklemine nüfuz etmesini sağlar.

Ağrıyı doğal olarak iyileştirmek için günde 2-3 kez tedaviyi tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.