Omuz Akneleri Nasıl Temizlenir?

0

Omuzda akne özellikle sıcak aylarda rahatsızlık verebilir. Omuzlarınızda bir şey taşımak veya kolsuz kıyafetler giyme konusunda kendinizi kötü hissettirir. Omuz aknesi şiddetli olabilir, çünkü gözenekler vücudun bu kısmında daha büyüktür ve büyük lezyonlar ortaya çıkabilir. Omuz aknesini kendi başınıza temizleyemiyorsanız, seçeneklerinizi tartışmak için dermatologa gidin.

Egzersiz yaptıktan hemen sonra duş alın. Omuzlarda ısıdan ve fiziksel efordan terledikten sonra yağlar oluşabilir. Omuz aknelerini temizlemeye çalışıyorsanız, terledikten sonra cildi temizlediğinizden emin olun. Kalçalardaki sivilceleri gidermenin yöntemi

Duş alırken omuzları temizleyin. Ölü cilt hücreleri gözenekleri tıkayabilir ve kopmalara neden olabilir. Omuzlara masaj yapmak ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için peeling duş eldiveni kullanabilirsiniz. Bölgeyi daha fazla tahriş etmemek için eldiveni omuzlar üzerinde hafifçe gezdirin.

Sivilce ile savaşan bileşenler içeren bir vücut temizleyici kullanın. Omuzlarda sivilce ile savaşmanın en iyi yolu, vücut akneleri için özel olarak formüle edilmiş bir temizlik ürünü kullanmaktır. Bu temizleyiciler muhtemelen benzoil peroksit veya alfa hidroksi asit içerecektir. Bu ürünleri kullanırken güneşe maruz kalmayı sınırlamanız gerekebilir, çünkü güneşe duyarlılık ortak bir yan etkidir. Sırt sivilcelerinin neden ve tedavi yöntemi

Akneleri tedavi ederken omuzlarında tahriş edici sabunlar kullanmaktan kaçının. Akneler temizlenene kadar vücut sivilce temizleyicisini kullanmaya devam edin. Kumaş yumuşatıcıları gibi diğer ürünlere duyarlıysanız, omuz aknesi geçinceye kadar kullanmayın.

Omuz aknesi tedavisi sırasında bol giysiler giyin. Sıkı ve dar giysiler cildi tahriş edebilir ve durumu kötüleştirebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.