Örümcek Isırıklarını Tedavi Etmek İçin 9 Ev İlaçları

0

Bahçede bir gün olabilir ya da çatı katındaki köşeleri temizlerken, kolunuzda şişmiş kırmızı bir işaret görürsünüz. Bir örümcek ısırığı bazen anında acı verebilir, ancak bir şeyin doğru olmadığını anlamanın saatlerce zaman alabileceği birkaç durum vardır. Örümcek ısırıkları çok yerelleşmiş, keskindir ve gün içinde kademeli olarak yükselir. Genellikle terleme, kaşıntı, bulantı ve üşüme eşlik eder.

Bir örümcek tarafından ısırıldıysanız, örümceği tanımlamanız gerekir. Boyut, renk veya herhangi bir belirgin deseni ezberleyin. Bu tedavi için çok önemlidir. Mümkünse, örümceği yakalamaya çalışın, böylece bir doktor daha sonra teşhis edebilsin.

Örümcek ısırıklarını tedavi etmek için ev ilaçları


1. Buz
Yapmanız gereken ilk şey, ısırılan yere buz torbası uygulamak. Buz, iltihabı ve ağrıları azaltmak için mükemmel bir ilaçtır. Yarayı soğutur ve anında rahatlama sağlar. Örümcek ağlarının oluşmaması için

2. Tuz
Tuz, örümcek zehirinden kurtulmak için asırlık bir ilaçtır. Araştırmacılar, tuzlu suyun sabun ve sudan daha güçlü bir temizleme çözeltisi olduğunu iddia ediyor. Suya tuz ekleyin ve içine bir bez parçası batırın. Isırılan alanı birkaç saat tuzla ıslatılmış bir bezle örtün.

3. Karbonat tozu
Karbonat tozu, örümcek ısırığından kaşıntıyı durdurmak için mükemmel bir çözümdür. Bir macun oluşturmak için eşit miktarda tuz ve karbonatı tozu ile suyunu karıştırmaktır. Isırılan alana uygulayın. 5 dakika sonra yıkayın. Acı ve kaşıntılardan kurtulmak için bunu günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

4. Aktif Kömür
Aktif kömür özellikle kahverengi münzevi örümcek ısırıklarını tedavi etmek için faydalıdır.
Aktif kömür ve sudan bir macun yapın. Macunu etkilenen bölgeye uygulayın. Etrafına bir bandaj sarın ve 4 saat boyunca kapalı bırakın. Aynı prosedürü günde birkaç kez yapın. Örümcekten kurtulmak için bu bitkiyi evinize yerleştirin

5. Zerdeçal
Zerdeçal toksin mücadele bileşiklerle yüklenir. Anti-enflamatuar ve antiseptik özellikleri, örümcek ısırığından kaynaklanan ağrı, şişme ve kızarıklığı azaltabilir. Zerdeçal tozu zeytinyağı ile karıştırın. Macunu ısırılan noktaya yayın ve bir saat kadar dinlendirin. Ilık su ile yıkayınız. Günde birkaç kez tekrarlayın.

6. Aloe Vera
Aloe vera jeli, kara dul örümceği ve beyaz kuyruklu örümceklerin ısırıklarını iyileştirmek için kullanılabilir. Taze aloe vera jeli bitkisinden ekstrakte edilir ve ısırılan bölgeye bol miktarda sürülür. Bunu olabildiğince tekrarlayın. Örümcekleri evinizden uzak tutmanın yolları

7. Patates
Örümcekler tarafından ısırılan insanlar, patateslerin şişme ve ağrıyı azaltmada yardımcı olabileceğini öne sürüyorlar. Patatesleri kabukları bozulmamış şekilde dilimleyin. Dilimi etkilenen bölgeye sürün. Patates etinin ısırılan bölgenizi kapladığından emin olarak etrafına bir bandaj yerleştirin. Birkaç saatte bir değiştirin.

8. Nane Yağı
Kolunda bir örümcek ısırığı varsa, nane yağı yardımcı olabilir. Yağ, anti-enflamatuar özelliği sayesinde ısırmadan kaynaklanan şişliği ve kaşıntıyı azaltabilir. Nane yağı özellikle kara dul örümceği ısırıkları için faydalıdır.

Birkaç damla nane yağını zeytinyağı ile karıştırın. Kombine yağı ısırılan alana uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın. Bunu günde birkaç kez tekrarlayın.

9. Limon
Limon suyu mükemmel bir büzücüdür. Bir limonun asidik özelliği, zehiri etkisiz hale getirir ve toksinleri temizler. Bir örümcek ısırığını tedavi etmenin bir yolu yarayı limon suyuyla temizleyip aloe vera jeli tabakasıyla takip etmektir. Şişliği ve ağrıyı azaltmak için bunu günde birkaç kez yapmanız gerekir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.