Oturarak Geçirdiğiniz Zamanı Azaltmanın 11 Yolu

0

Masa başı bir işiniz olabilir ve gün içinde genellikle oturmanız gerekebilir. Oturmanın sağlık üzerindeki etkilerini dengelemek için yapabileceğiniz pek çok şey var. İşte bazı öneriler.

1. Kalkın ve her 30 dakikada bir yürüyün
Bir masa başı işiniz varsa, bir zamanlayıcı ayarlayın ve her 30 dakikada bir kalkıp hareket ettirin. Bir faaliyete girdiğinizde ne kadar süre oturduğunuzu unutmak çok kolaydır. Bir dakikalığına kalkıp yürümek bile faydalı olacaktır. Ofisinizde merdiven varsa, basamaklardan aşağı inin ve yukarıya çıkın.

2. İş arkadaşlarınızı şahsen ziyaret edin
E-posta göndermek, aramak veya mesaj atmak yerine, masanızdan kalkın ve iş arkadaşlarınızı şahsen ziyaret edin. Fazla oturmanın 11 korkunç sonucu

3. Telefondayken yürüyün
Bir iş görüşmeniz varsa, yürüyüşe çıkın. Ofisinizi dolaşsanız bile oturmaktan iyidir. Yürüme daha iyi düşünmenize yardım edecektir

4. Ayakta duracağınız masa kullanın
Yüksek ayaklı masalar üzerinde muazzam bir araştırma yapılmamasına rağmen, çoğu insan ayakta durduğunda daha fazla hareket eder. Ayakta bir masanız varsa, ayakta durduğunuzda kan dolaşımı için arada sırada çömelin ve kalkın.

5. Bir koşu bandı veya bisiklet alın
Yürümeyi ve çalışmayı öğrenmek biraz pratik gerektirir, ancak bu konuda ustalaşanlar için sürekli hareket anlamına gelir. Günün daha iyi bir kısmı için sadece çok yavaş yürümek bile büyük bir fark yaratıyor.

6. Boş zamanlarınızda meşgul olun
İş yerinde daha fazla hareket etmenin yanı sıra, işten eve geldiğinizde hemen televizyonun başına geçmeyin. Dışarı çıkın ve egzersiz yapın, bisiklet sürün, yürüyüş yapın. Sürekli oturmak ne kadar zararlı?

7. İşe giderken yürüyün veya bisiklete binin
İş yerinde daha fazla hareket etmenin yanı sıra, bisiklete binmeyi veya işinize yürümeyi (eğer yapabilirseniz) deneyin. Bu zaman ve çaba gerektirir, ancak getirdiği tüm zihinsel ve fiziksel faydalara değer.

8. Hareketli toplantılar yapın
Ofisinizdekileri, hareketli toplantıların yararına ikna edin. Yürüyüşe çıkın – dış mekanlar işle ilgili meseleleri meslektaşlarınızla tartışmak için harikadır.

9. Yeni bir aktif hobi edin
Dans etmek veya bahçe ile uğraşmak. Hareketsiz eğlence aktivitelerine katılmak yerine, yeni bir şey, aktif bir şey deneyin.

10. Bir köpek alın
Sadece bir köpeğe sahip olmak size bir amaç vermekle kalmaz, aynı zamanda stresi azaltır, formda ve aktif kalmanıza yardımcı olabilir, sosyal yaşamınızı iyileştirebilir ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

11. Restoranlarda bar koltuklarını tercih edin
Yemek yemeye çıkarsanız bir bar koltuğuna oturun. Böylece daha hareketli kalırsınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.