Oturma Banyosu Nedir? Ne Zaman Kullanılır?

0

Oturma banyosu, rektum ile vulva veya skrotum arasındaki boşluk olan perineyi temizleyen ılık, sığ bir banyodur. Oturma banyosu ayrıca genital bölgede ağrı veya kaşıntıdan kurtulma sağlayabilir. Oturma Banyosu Nasıl Yapılır?

Küvetinizde kendinize oturup banyo küveti veya tuvalete oturan plastik bir kit alabilirsiniz. Bu kit, ucunda uzun tüpler bulunan plastik bir torba ile birlikte gelen yuvarlak, sığ bir lavabodur. Bu torba ılık suyla doldurulabilir ve banyoyu boru ile güvenli bir şekilde doldurmak için kullanılabilir. Lavabo standart bir klozetten biraz daha büyüktür, bu nedenle oturma banyosu yaparken oturmanıza devam edebilmeniz için klozetin altına kolayca ve güvenli bir şekilde yerleştirilebilir. Kit birçok mağaza ve eczanede mevcuttur. Kabızlık Problemi İçin Tabure Çare Olabilir!

Oturma banyosu ne zaman kullanılır?
Bir oturma banyosu doktor reçetesi gerektirmez. Bazı insanlar düzenli temizlenmek için oturma banyosu kullanır. Temizlikte kullanımına ek olarak, oturma banyosunun ılık suyu perineal alana kan akışını arttırır. Bu daha hızlı iyileşmeyi sağlar. Oturma banyosu ayrıca

Kaşıntı
Tahriş
Küçük ağrıları rahatlatır.

Bir oturma banyosu kullanmayı düşünmek isteyebileceğinize dair yaygın nedenler şunlardır:

Son zamanlarda vulva veya vajinadan ameliyat olmak
Son zamanlarda doğum yapmış
Son zamanlarda hemoroitlerin ameliyatla alınması
Hemoroid rahatsızlığı
Dışkılama rahatsızlığı Zerdeçal ve Çay Ağacı Yağı ile Hemoroid Kremi

Hem çocuklar hem de yetişkinler oturma banyoları kullanabilirler. Ebeveynler, oturma banyosu sırasında her zaman çocuklarını denetlemelidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.