Otururken Bacak Bacak Üstüne Atlamamalısınız

0

Kadınların nezaket kuralları çerçevesinde otururken bacak bacak üstüne atarak oturmaları gerektiği söylenir. Ayrıca, bir elbise veya etek giyiyorsanız bacaklarınızı yine de çapraz tutmak en iyisidir. Fakat bir dahaki sefere bacak bacak üstüne atarken bir düşünün. Görünüşe göre, bu oturma şekli fazla risk taşıyor.

BBC’nin bir makalesine göre uzun süre bacaklarınızı üstüste koyarak oturmanın sizin için çok iyi olmadığı ortaya çıktı. Bir bacağını diğerinin üzerinden geçip bir süre böyle oturmak ayağınız veya bacağınızı uyuşturabilir. Çünkü dizinizin arkasındaki belirli bir sinire baskı uygularsınız. Ayrıca bacaklarınız üstüste iken kan basıncında geçici bir yükselmeye neden olabilir. Bunun nedeni, çapraz bacakların kanı kalbinize doğru itmesidir. Kulağa çok sağlıklı gelmiyor, değil mi? Kan akışını engelliyorsunuz, bu yüzden kan pıhtılaşması riski yüksek olan kişilerin bacaklarını üstüste atmaması önerilir. Fazla oturmanın 11 korkunç sonucu

Varisli damarlar
Sadece bu değil, aynı zamanda bacaklarınızı çaprazlamak varisli damarlara yol açabilir. Bacaklarına uyguladığın baskı yüzünden damarın yumuşak yapısı gerilir. Bu, korkunç varisli damarlara neden olabilir. Sadece bir veya iki dakika boyunca bacak bacak üstüne oturursanız varisli bir damara sahip olmaktan korkmayın. Ancak bacaklarınızı düzenli olarak 10 ila 15 dakikadan daha uzun bir süre boyunca üstüste atarsanız, risk önemli ölçüde artar.

Kalça ve Sırt
Bacaklarınızla çapraz oturmak da duruşunuz için çok iyi değildir ve kalçalarınız ve sırtınız için ciddi ağrılara neden olabilir. Her 30 dakikada bir yaptığınız işten kalkmanız ve biraz yürüyüş yapmanız çok önemlidir. Sürekli oturmak ne kadar zararlı?

Erkekler için, çapraz bacaklı pozisyonlar ideal değildir, çünkü onların testislerini sıkışabilir ve bu sperm üretimi için çok faydalı değildir. Oturmanın en iyi yolu, sırtınızı dik tutmak, ayaklarınızı yere düz bir şekilde koymak ve omuzlarınızı geriye doğru tutmaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.