Papatya Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

0

Papatya kullanımı eski Mısır, Yunanistan ve Roma’dan gelen tıbbi metinlerde tanımlanmıştır. Yüzyıllar boyunca bir çok hastalık ve sorunun tedavisi için kullanıldı.

Hazımsızlık, bulantı veya gaz gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları, ülser ve yaralar dahil olmak üzere yaraların iyileştirilmesi, kaygı bozuklukları, egzama veya kızarıklık gibi cilt sorunlarının hafifletilmesi, sırt ağrısı, nevralji veya artrit gibi durumlar için antienflamasyon ve ağrı kesici ve uyku düzenleyici olarak kullanıldı ve kullanılıyor. Papatya Yağı Nasıl Yapılır?

Papatya yağı nasıl kullanılır?
Evde papatya yağını nasıl güvenle kullanabilirsiniz ? Topikal olarak dağıtmak veya uygulamak dahil, kullanabileceğiniz birkaç farklı yöntem vardır.

Aromaterapi uygulamaları
Papatya yağı solumak, anksiyete ve uykuyu teşvik etme dahil olmak üzere çeşitli koşullara yardımcı olabilir. Yağı bir difüzörde veya bir cam sprey şişesinde kullanabilirsiniz.

Difüzyon
Bir difüzör, buharlaştırılmış uçucu yağların kokusunun bir odaya yayılmasını sağlar. Papatya yağı yayarken, difüzörünüzle birlikte verilen özel talimatları izlediğinizden emin olun. Papatya Çayını İçmenin 14 Yararı

Püskürtün
Bir sprey şişesine bir çorba kaşığı suda 10 ila 15 damla papatya yağı seyreltin. Bir cam sprey şişesine ekleyin ve kullanmadan önce iyice çalkalayın. Yağ plastiği zamanla parçalayacağından plastik bir sprey şişesi kullanmayın.

Aromaterapi için papatya ya da esansiyel bir yağ kullanırken, bulunduğunuz alanın iyi havalandırıldığından emin olun. Hamile veya emziren kadınların, çocukların ve evcil hayvanların esansiyel yağa maruz kalmaması için dikkatli olun. Şampuan Yerine Papatya Çayı Kullanın

Topikal uygulamalar
Papatya yağı da topikal uygulamalarda kullanılabilir. Bu, ağrı ve acılara, sindirim sorunlarına veya endişeye yardımcı olabilir.

Tüm esansiyel yağlar, cilde temas etmeden önce taşıyıcı bir yağda seyreltilmelidir. İşte onu kullanmanın bazı yolları:

Masaj yağı
Papatya yağını masaj yağında kullanmak için önce taşıyıcı yağda sulandırmanız gerekir. Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağı gibi çeşitli taşıyıcı yağlar mevcuttur. Ev Temizliği İçin Papatya Kullanın

Banyo yağı
Papatya yağını bir taşıyıcı yağ ile karıştırın ve ılık banyo suyunuza ekleyin.
Losyonda Vücut losyonuna veya nemlendiriciye 1 veya 2 damla papatya yağı ekleyebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.
Kompres
Bir havlu veya bezi ılık suya batırarak, 1 ila 2 damla seyreltilmiş papatya yağı ekleyerek ve sonra sırtınız veya mideniz gibi ağrılı bölgenize uygulayarak sıcak bir sıkıştırma yapın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.