Profesyonel Balerinlerin Günlük Diyet Sırları

0

Klasik balenin dünyasında birçok standart ve katı kural vardır. Bunlar gerçek hayat için çok katı gibi görünebilir. Ancak, hem sağlıklı hem de çalışma şartları açısından bunu gerekli görürler. Balerinlerin diyet alışkanlıkları, bale dünyasının dışındakiler için de uygundur. İşte profesyonel balerinlerden sağlıklı ve zayıf kalmak için 10 önemli öğüt.

1- Sütünüzü hafifletin

Süt ya da sütlü içeceklerinizi suyla seyreltmeye çalışın. Bu basit numara, içeceğinizi az yağlı bir hale getirir ve şişkinlik hissetmezsiniz. Evde diyet-şekersiz buzlu çay nasıl yapılır?

2- En sevdiğiniz yemekleri kara listeye koymayın

Örneğin, bir hamburgeri yemek isterseniz, patates kızartmasıyla kıyaslandığında bir salata ile yemek daha iyidir. Ekmeğini de beyaz değil, daha sağlıklı ekmekle değiştirmek ve ketçap mayonezden de uzak durmak alacağınız kaloriyi oldukça azaltacaktır.

balerin2

3- Japon ve Çin mutfaklarındaki gibi beslenin

Bu tür yemekler, taze malzemelerle pişirildiği için ekstra yağ ve koruyucu içermez.

4- Suyu ne zaman içtiğiniz önemlidir

Hepimiz günde en az 1,5-2 litre su içmenin önemini biliyoruz, ancak içmek için doğru zamana da dikkat etmeliyiz. Balerinler yemek yediğinde veya yemekten hemen sonra su içmezler. Bu nefes tekniğiyle göbekten kurtulun

5- Porsiyonları küçültün

Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeden yarı miktarda yiyin. Bu değişikliklere kolayca alışmak için küçük tabaklar kullanmaya özen gösterin.

6- Karbonhidratlardan korkmayın

Yemek yeme alışkanlığınızda karbonhidratları hariç tutmak, diyet yaparken insanların yaptığı yaygın bir hatadır. Karbonhidratlar ana enerji kaynağıdır. Bu nedenle karbonhidrat eksikliği, zayıflık ve yorgunluğa neden olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzda, özellikle de kadınlarda ciddi sorunlara neden olabilir. Aşırı yemeyi durdurmanın 9 pratik yolu

7- Farklı proteinleri karıştırmayın

Sindiriminizin düzgün çalışmasını istiyorsanız, farklı guruplardan proteinleri bir yemekte karıştırmamalısınız. Örneğin, balık, et, süt ürünleri ve yumurtalar kötü bir kombinasyon oluşturmaktadır. Bu ürünler arasındaki zaman aralığı en az 18 saat olmalıdır.

8- Mayonezi hayatınızdan çıkarın

Mayonez yeme alışkanlıklarınızdan tamamen kurtulmalısınız. Bu yüksek kalorili ürün çok yavaş sindirilir. Mayonezsiz olmaz diyorsanız, aynı oranda az yağlı yoğurt eklemeyi deneyin.

balerin3

9- Her 2 haftada bir detoks günü yapın

Balerinlerin kısa bir süre içerisinde kilo vermesi gerektiği zaman, detoks günü yaparlar. Ancak, bunlar haftada birden fazla olmamalıdır. En iyisi her 2 haftada bir olmasıdır. Sadece domates suyu içilen bir örnek verelim:

  • Kahvaltı: 1 bardak domates suyu
  • Öğlen yemeği: 2 bardak domates suyu, 1 veya 2 adet çavdar ekmeği
  • Akşam yemeği:  1 bardak domates suyu

Domates suyunu evde kendiniz yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Farklı içeceklerle bunu değiştirebilirsiniz. En sağlıklı çay hangileri?

10- Pozitif düşün

Gerçekçi hedefler belirlemek ve bunlara ulaşmak için olumlu düşünmeniz gerekir. Bu da şekli korumakla ilgilidir. Doğru yolu düşünmeye başlayınca ve asıl amacınızın farkında olunca, vücudunuza daha iyi bakmanız daha kolay olacak ve başladıklarınızı yapmaya devam edeceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.