Rahat Bir Uyku İçin: Altın Süt

0

Yatmadan önce vücudunuzu sakinleştirmek ister misiniz? Bunun için altın süt tarifini vereceğiz.

Ayurvedik tıpta yüzyıllardır kullanılan bir tarif olan altın süt güçlü baharat zerdeçal, hindistan cevizi sütü veya Hindistan cevizi yağı ve karabiber karışımından oluşmaktadır. Karabiber küçük miktarda ilave edilerek biyo yararını yani emilimi arttırmaktadır. Bu lezzetli içecek aynı zamanda bir tedavi gibidir.

Zerdeçalın Faydaları: Zerdeçalın faydaları 2013 yılında bir çalışmada tamamen ortaya çıkmıştır. Sonuçlar gerçek olamayacak kadar iyidir. Anti-enflamatuar içeren bir baharat birçok hastalık için terapötik potansiyel göstermektedir. Kanser ve Alzheimer için birebirdir.

Yine yapılan çalışmalar Zerdeçalın antidepresan özelliklere sahip olduğunu bu sayede de ruh halinizi düzenleyerek daha az stresli olmanıza ve daha rahat uyumanızı sağlamaktadır.

Hindistan cevizi yağının Faydaları: Benzer şekilde, hindistan cevizi yağı da, sindirim ve bağırsak sağlığı açısından çok faydalı antimikrobiyal özellikler taşımaktadır. Bu sağlıklı yağlar iyi kolestrolü yükseltmektedir.

Hindistan cevizi sütünün faydaları: Hindistan sütünün içinde bulunan doğal elektrolitler ve yağlar sindirim sistemine yardımcı olmaktadır. Zerdeçal gibi, inflamasyonu azaltarak kilo vermeye yardımcı olur. MCT, yağ asidi ise fiziksel performansın artmasını sağlar. Özellikle kilo verirken kas kaybetmeden yağ vermek istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Bu malzemeleri karıştırın. İçine lezzet vermesi için isterseniz biraz bal, vanilya tanesi veya özü, zencefil ve tarcın ilave edebilirsiniz. Yatmadan bir saat önce içerseniz rahat bir uyku sizi bekliyor olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.