Restorantta Yemek Yerken Baharat Eklemeden Önce Düşünün

0

Dışarıda yemek yemeye gittiğinde, söz konusu restoranın şefi genellikle ne yaptıklarını bilir ve muhtemelen çok lezzetli ve tecrübeli yemekler yersiniz. Bununla birlikte, bir miktar biber ekleyerek yemeğe bu fazladan lezzet katmak isteyebilirsiniz. Bunu gerçekten yapmamalısın. Neden mi? Bunu Bir Daha Umumi Tuvalette Yapmayın!

Baharat Öğtücüleri
Restorandaki en kirli şey tuvalet, kapı tokmağı ya da çatal bıçak takımı değildir. Biberlik ve menü! ABC News tarafından yapılan araştırmaya göre , biberlik 11.600 bakteri içeriyor. Bu araştırma New York, Arizona ve Ohio’daki 12 restoran arasında gerçekleştirildi. Ek olarak, tuz öğütücüleri de E.coli! İçerdiği ortaya çıktı. Menü, görünen o ki, 185.000 bakteri ile daha da fazla bakteri içeriyor.

Temizlik
Bu menüler ve biber öğütücüleri neden bu kadar pis? Uzmanlar öğütücülerin düzenli olarak temizlenmediğini, sadece kirli görünmeleri halinde nemli bez ile silindiklerini belirtiyor. Öğütücüler sürekli kullanıldıkları için temizlenmeden sürekli dolduruluyor. Umumi Tuveletlerde El Kurutucularını Kullanmayın

Çocuklar
Uzmanlar ayrıca çocukların öğütücüler üzerinde çok sayıda bakteri oluşmasına neden olduğunu açıklıyor. Ona göre, birçok anne-baba, küçük çocuklarının nispeten sakin kalmaları ve sıkılmamaları için öğütücülerle oynamalarına izin veriyor. Bir restoranta gittiğinizde bir daha düşünün.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.