Romatoid Artrit Ağrıları İçin Doğal Çözümler

0

Yüzden fazla tip ve artrit alt tipleri vardır. Aslında, artrit sadece eklem iltihabı anlamına gelir; çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Bununla birlikte, osteoartrit, romatoid artrit, gut ve psoriatik artrit en sık görülen eklem sorunlarından bazılarıdır.

  1. Bir anti-enflamatuar diyet uygulayın

Yüksek antioksidan gıdalar tüketilmesi gerekiyor. Uzmanlar, sağlıklı yeme alışkanlığının önemini vurguluyor. Bunun için bol miktarda taze sebze ve meyve, (vahşi yakalanmış balık ve fındık / tohum gibi) omega-3 doğal yüksek gıdalar içeren” kemik suyu , yüksek kükürtlü gıdalar ve sağlıklı yağlar zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı gibi yiyeceklen tüketilmelidir. Elma Sirkesi, Artrit ve Eklem Ağrısını Nasıl Tedavi Eder?

  1. Aktif olun

RA hareketleri sınırladığı için bu dönemde aktif olmak çok önemlidir. Özellikle sabah uyandığında eklemlerde tutulma ve ağrı çok şiddetli hissedilir. Romatoid artrit olan insanlar için faaliyetler veya egzersizler düşük ağırlıkta olmalıdır. Bisiklet, yürüyüş, su aerobik ve yoga idealdir. Germe hareketlerini ihmal etmemek gerekir.

  1. Stresi azaltmak ve yeterli uyku

Yeterli uyku almak ve duygusal stresin sınırlanması eklemlerin iyileşmesi için önemlidir. Yorgunluk ve stresli bir hayat inflamasyonu daha yoğunlaştırır ve kas ağrılarını arttırır. Bağışıklık düşebilir, komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Dizleriniz Sık Sık Tutuluyorsa

  1. Ağrı kontrolu

Yapılan araştırmalar masaj tetavisi başta olmak üzere doğal ağrı azaltıcı yöntemler yararlı olmaktadır. Akupunktur, deri üzerinde kullanılan uçucu yağlar ve (buz paketleri ya da sıcak banyoları gibi) ısı / buz tedavileri tüm romatoid artrit belirtilerini yönetmenize yardımcı olur.

  1. Takviyeler alın

Artrit ağrısını azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar takviyeleri şunlardır:

zerdeçal ve zencefil ekstresi

Boswellia / sığla

Omega-3 balık yağları

proteolitik enzimler

glukozamin

MSM Bu Şikayetleriniz Varsa “Fibromiyalji” Olabilir


Paylaş.

About Author

Comments are closed.