Sabahları Aç Karnına Tüketilmemesi Gereken 4 Besin

0

Bazı insanlar kilo vermek için sabahları olmadık şeyler tüketirler. Bu tüketilenlerden bazıları yarar yerine zarar getirebilir. Örneğin, sabahları yenen muzlu yoğurt kardiyovasküler rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir.  Bazı yararlı görülen besinlerin yanlış yenildiği zamanlar hakkında sizlere bilgiler verelim.

1-Muzlu yoğurt: Aç karnına tüketildiğinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Bu açıdan genellikle tok karnına yenilmesi daha uygun olacaktır.

2-Hurma ve domates: Hurma ve domatesi de aç karnınıza yediğinizde midenizi rahatsız edebilir. Bu açıdan hurmayı ve domatesi genellikle tok karnına yemenizi daha iyi olacaktır.

3-Dondurma: Aç karnına dondurma yemek de vücutta bazı rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Dondurmanın da tok karnına yenilmesi daha uygun olacaktır.

4-Asitli içecekler: Günlük yaşantımızda sınırlama getirmemiz gereken asitli içecekleri sabahları içmekten kaçınmakta fayda vardır. Bunun vücudunuza zararı ise pankreasın gereken insülin seviyesini ölçemeyeceği için kan şekerinde artış görülebilmektedir. Bu aynı zamanda asit-baz dengesini de bozabilir. Bu açıdan aç karnına sabah gazlı içecek içilmemesi daha doğru olacaktır.

Bu gıdaları sabah aç karnınıza yerine tokken tüketmek sizin faydanıza olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.