Sağlığınız İçin Limon Mucizesi

0

Limon, bir mucize “superfood” dir. Limon sadece yemeklere lezzet vermez, aynı zamanda birçok sağlık yararları da vardır. Limon suyunun içinde bulunan flavonoidler birçok hastalığı önlediği gibi iyileşmeye yardımcı olan antioksidanlar içerir. İşte size limon suyunun sağlık açısından faydaları:

Böbrek taşı oluşumunu engeller: Her gün yarım bardak limon suyu içmek idrar sitrat düzeyini yükseltir. Yapılan araştırmalara göre sitrat düzeyinin yükselmesi böbreklerde kalsiyum taşlarının oluşmasını engelliyor.

Boğaz ağrılarını giderir: Bal ile limon suyunu karıştırın ve bir tatlı kaşığı alın. Boğaz ağrısını hemen rahatlatacaktır.

Kilo vermeye yardımcı olur: Limon suyu tek başına bile sizin kilo vermenize yardımcı olabilir. Limon suyu içinde bulunan çözülebilir bir lif olan pektin sizin kilo vermenizi sağlar.

Güne zinde başlayın: Sabahlanrı zinde olmak için kafeinli içecekleri bırakın. Güne sıcak su ve limon suyu ile başlayın. Sindirim sisteminizi uyaracak ve içinde bulunan c vitamini size zindelik verecektir.

Kaşıntıyı durdurun: Sarmaşık ya da böcek ısırıklarının zehirlerine karşı limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu anti-inflamatuar ve anestezik etkilere sahip olduğundan, cilt üzerindeki kaşıntıyı yatıştırır.

Sindirim Sistemini düzenler: Dr Mehmet Öz de bu konuda çok iddialı. Limon suyu vücudunuzdaki toksit maddeleri dışarıya atılmasına yardımcı olur. Limon suyu ve keten tohumu kullanın.

Antikanser özellikleri: Yapılan çalışmalar göstermektedir ki, narenciler antikanser görevi yaparlar. Kanser hücrelerinin oluşumuna yol açan hasarlı hücreleri onarırlar.

Potasyum gücü: Vücudumuza potasyum almak için tek yol muz yemek değildir. Limon suyunda 80 miligram potasyum bulunur. Ayrıca limon suyunda yüksek miktarda bulunan C vitamini bulunmaktadır.

Ateş düşürür: Ateşiniz yükseldiğinde su ile limon suyu karışımı için. Ateşiniz kısa sürede düşmeye başlayacaktır.

pH dengesini sağlar: Limon oldukça asidik görünse de, şaşırtıcı derecede iyi bir alkali kaynağıdır. Vücudunuzun pH dengesini sağlamaya yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.