Sağlıklı Yaşama Başlamak için 6 Basit Adım

0

Sağlıklı bir hayat sürmek hepimizin yapmak istediği bir şeydir. Fakat nereden başlayacağınıza emin değilseniz, sağlıklı bir yaşam tarzı düşüncesi yıldırıcı olabilir. Ancak oldukça basit 6 adımla zorlanmadan sağlıklı hayata geçiş yapabilirsiniz. Nasıl mı?

Egzersize başlayın

Sabah ilk işiniz, güne egzersiz yaparak başlamak olsun. İster spor salonu olsun ister dışarıda yürüyüş yapmak olsun, yavaş yavaş yaşamınıza sporu dahil edin. Egzersizinizi sabahın ilk saatlerinde yaparsanız, güne daha enerjik başlarsınız. Hayatınızı değiştirecek 8 günlük alışkanlık

Daha fazla su için

Herkes sağlıklı bir yaşam için daha fazla su içmek gerektiğini bilir, ancak bunu genelde ihmal eder ya da ne kadar su içtiğini takip edemez. Daha fazla su içmek ve ne kadar su içtiğinizi takip edebilmek için düzenli kullanabileceğiniz bir su şişesi edinebilirsiniz.

Kendinize sessiz 5 dakika zaman ayırın

Sakin bir yer bulun ve oturun. Meditasyon yapabilir ya da sadece derin nefes alarak kendi kendinize dingin 5 dakika zaman geçirin. Bu zaman size daha az stres ve daha iyi uyku getirecektir. Mutsuz giden bir hayatı değiştirecek 11 sır

Yemeklerinizi planlayın

Ofiste veya kendi evinizde yemek yeseniz de, hafta boyunca kendinize sağlıklı yemekler planlayın ve hazırlayın. Böylece hem işte hem de evde, kalorisi fazla, besleyici özelliği olmayan yemek yeme isteklerinin de önüne geçersiniz.

Çalışırken ara verin

Zamanınızın büyük bölümünü masa başında çalışarak ya da bilgisayar başında hareketsiz geçiriyorsanız, zamanın nasıl geçtiğinin farkına varmayabilirsiniz. Eğer böyle bir yaşam tarzınız varsa, her 30-45 dakikada bir küçük bir vücut germe molası için zaman ayırın. Ellerinizi kafanızın üstünde tutarak boyun esnetme hareketleri, sırtınızı rahatlatmak için öne ve yanlara esnetme hareketleri, bacaklarınız için de oturduğunuz yerden kalkıp kısa bir yürüyüş ve bacak esnetme hareketleri, kasları çalıştırmak için harika yollarıdır. Sağlıklı atıştırmalıklar nelerdir?

Vitamin alın

Sağlıklı beslenme, yaşam tarzını iyileştirmenin mükemmel bir yolu, ancak yenilen gıdalardan daima yeterli besin maddelerini almak mümkün olmuyor. O nedenle vitamin takviyeleri almak daha dinamik hissetmenize yardımcı olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.