Sarımsağın Faydalarını Nasıl Maksimum Hale Getirirsiniz?

0

Sarımsak kokusu sebebiyle olumsuz bir izlenim bıraksa da, sağlık açısından faydaları sebebiyle en çok tüketilmesi gereken sebzedir. Ancak sarımsakın sağlık faydalarını maksimum hale getirmek için doğru bir şekilde pişirilmesi ve tüketilmesi gerekiyor. Bu yazıda size sarımsakın besin değerlerini kaybetmemesi için nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatacağız. Çiğ sarımsak çiğnemenin faydaları

Sarımsakın Faydalarını Nasıl Maksimum Hale Getirirsiniz?

Sarımsakın şifa özelliklerinden bazıları şunlar: Soğuk algınlığından korur, inflamasyonu azaltarak ve bağışıklığı artırır.

Sarımsak Nasıl yenir:

Sarımsakı tüketirken sağlıklı anti-pıhtılaşma bileşikleri korumak için ezilmiş olması gerekir. Bunu için sarıksakı diş olarak ayırdıktan sonra bıçakla üzerine basarak ezin. ardından yemeğe koyacağınız zaman 3 ile6 dakika arasında pişirin. Bununu için sarımsağı yemeğin başlangıcında değil, en sonunda ilave edilmesi çok daha sağlıklı olacaktır. Sarımsak pişirirken bilmeniz gerekenler

Boğaz ağrılarına iyi gelir: Boğaz ağrınızı sarımsak ile iyileştirmek isterseniz üç gün boyunca, sıcak suyun içine altı adet ezilmiş sarımsak koyun. Günde iki kez bu sarımsak çayıyla gargara yapın. Sarımsak ağrıya neden olan bakterilerle mücadele eden antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca sıcak su iltihaplı dokuları yatıştırır.

Taze sarımsağı olduğu gibi değerlendirin: Uzun, ince, yeşil taze sarımsak çok lezzetli bir kaynaktır. Sarımsakın sadece kök kısmını değil yeşil alanlarını da yiyin. Bunun için sarımsakın yeşil bölümlerini zeytinyağı içinde sote yapabilirsiniz. Sotelenmiş sarımsakları, birçok yemeğin yanında garnitür olarak yiyebilirsiniz. Sarımsakın yeşil bölümleri de C vitamini, protein ve kalsiyum içerir. Sarımsak yağı merhemi nedir? Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.