Sarımsak Suyu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

0

Sağlık faydalarından yararlanmak ya da vücuda detoks yapmak için, salatalık, limon, elma ve daha bir çok meyve ve sebze suyu tüketmek oldukça popüler. Ancak doğal bir mucize olan sarımsağın suyunu çok fazla kişi bilmiyor.

Sarımsak suyu pek fazla bilinen br içecek değildir. Bu yazıda sarımsak suyunu nasıl hazırlayabileceğinizi ve faydalarını bulabilirsiniz. Ellerinizi kokutmadan sarımsak soymanın püf noktası

Sarımsak suyu nasıl yapılır?
2 taze diş sarımsağı soyun ve iyice kıyın. Sarımsakları demliğe koyun, 3 dilim limon ve 1 bardak sıcak su ekleyin. Ardından 3 damla zeytinyağını da karışıma ekleyin. 15 dakika bekletin. Süzerek sarımsak suyunuzu hemen tüketin.

Taze sarımsak suyu yapımında neden başka malzemelerin de kullanıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Nefesinizdeki sarımsak kokusunu yok eden 6 gıda

Limon antioksidanlar içerir ve sarımsaktaki güçlü bileşikleri hasara karşı korur.

Zeytinyağı sarımsaktaki bulunan yağda çözünen bazı bileşikleri emmeye yardımcı olur. Sarımsak yağı nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Sarımsak suyunun faydaları
Düzenli olarak sarımsak suyu tüketmek pek çok sağlık nedeni vardır. Bunların en dikkat çekici olanları, kalp hastalığı, kalp krizi ve inme riskini azaltmasıdır.

Sarımsak suyu, kan pıhtılarının oluşmasını engelleyerek kanın incelmesine yardımcı olur. Sarımsak ayrıca kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürmeyi de sağlar.

Sarımsak suyu ayrıca, enfeksiyonlara karşı direnci artırır, eklem ağrısı ve şişlikleri geçirir. Sarımsak tozu nasıl yapılır?

Uyarı
Sarımsak suyu çok güçlü olduğu için, her gün içmek zorunda değilsiniz. Haftada bir ya da iki kez bir fincan içmek sağladığı sağlık yararlarından faydalanmak için genellikle yeterlidir.

Sarımsak suyu içmek için en iyi zaman, sabah mideniz boşkendir.

Sarımsak suyu kanı inceltir ve kolesterolü düşürür. Eğer kan inceltici veya tansiyon düşürücü ilaçlar alıyorsanız, sarımsak suyu tüketmeden önce doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır. Sarımsak turşusu tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.