Siğiller İçin Aloe Vera Kullanma Yöntemi

0

Birçok cilt hastalığı için doğal bir çözüm olan aloe vera, siğiller için de kullanılabilir. Siğiller, türüne bağlı olarak vücudun farklı yerlerinde ortaya çıkabilir. 75 biyoaktif bileşen içeren aloe veradaki salisilik asit, siğillerin tedavisinde etkili olabilecek aktif bir bileşiktir.

Aloe vera, vitaminler, mineraller, enzimler, amino asitler, yağ asitleri açısından zengindir. Bu besinler, antioksidan, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahiptir.

Siğiller için aloe vera nasıl kullanılabilir?

Malzemeler

  • Bir parça aloe vera yaprağı
  • Bandaj
  • Pamuk

Aloe verayı keserek içindeki jeli çıkarın ve bir pamuk yardımıyla 5-10 dakika süreyle aloe verayla siğili ovun. Daha iyi bir sonuç için, aloe veralı pamuğu siğillerin üzerine bantlayın. İşlemi iki hafta boyunca tekrarlayın.

Hindistan cevizi yağı siğiller için iyi midir?

Hindistan cevizi yağı Lauric asit içerir. Antiviral, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Siğilleri hızlı tedavi etmek için Hindistan cevizi yağını çay ağacı yağı veya diğer uçucu yağlarla birlikte kullanılabilir.

Koli bandı ile siğilleri yok etmek ne kadar sürer?

Koli bandı kullanmak, siğiller için etkili bir yöntemdir. Siğil, 6 gün boyunca koli bandı ile kapatılır.  Daha sonra, bant çıkarılır ve temiz su kullanılarak ölü deri hücreleri çıkarılır.

Önlemler

Siğil bulaşıcıdır. O nedenle;

  • Havluları, ayakkabıları, çorapları veya eldivenleri başka insanlarla paylaşmaktan kaçının.
  • Siğillere dokunmaktan kaçının.
  • Enfekte olan alanı kuru ve temiz tutun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.