Siğillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

0

Et benleri ve siğiller zararlı olmasa da cilt üzerinde hoş bir görüntü oluşturmazlar. Benler ve siğiller herhangi bir yaşta, vücudun (iç uyluk, koltukaltı, burun, yüz, göğüs, boyun, vs.) bölümlerinde görünebilir. Bunlara genellikle gebelik sırasında hormonların değişiklikler neden olabilir. Ya da kalıtım, steroid aşırı kullanımı da benlere neden olabilir. Bazen kaşıntı olabilir ama acımazlar. Bunlardan kurtulmanın kolay yollarını size anlatacağız.

  1. Elma sirkesi

Elma sirkesi cilt üzerindeki çıkıntıların tedavisi için popüler bir ev çözümüdür. Bir pamuk alın. 2 yemek kaşığı Elma sirkesi içine batırın. Aşırı sirke olmaması için pamuğu sıkın ve çıkıntıların üzerine uygulayın. Sirkeyi uygulamadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Etkili sonuç için her gün üç kez tekrarlayın.

  1. Ananas Suyu

Ananas suyu cilt üzerindeki çıkıntıları tedavi etmenin en kolay yollarından biridir. Yapmanız gereken tek şey her gün en az iki kez pamuk toplarını ananas suyuna batırarak çıkıntıların üzerine sürün.

  1. Sarımsak

Sarımsağın antibakteriyel ve anti-mantar özellikleri cilt üzerindeki çıkıntıları yok etmede çok etkilidir. 3-4 taze sarımsağı karanfille birlikte ezip bir hamur haline getirin. Cilt üzerindeki çıkıntılara sürün. Bu macunu cilt üzrine sabitlemek için bir bandaj kullanabilirsiniz. Bu kürü yatmadan önce günlük olarak uygulayın.

  1. Limon Suyu

Cilt üzerindeki çıkıntıları yok etmek konusunda limon suyu da çok etkilidir. Limonda bulunan sitrik asit ciltteki hücrelerini ayrıştırılarak sorunun üstesinden gelinmesine yardımcı olur. Bir parça pamuğu limon suyunun içine batırın. Etkilenen bölgeye uygulayın. Kurumaya bırakın. Bu tedaviye 2-3 hafta boyunca günde üç kez devam edin.

  1. Soğan Suyu

Soğan doğada asidiktir. Parçalar halinde bir soğanı dilimleyin. Bunun üzerine bir buçuk çay kaşığı tuz serpin ve bir kapalı kapta gece boyunca bekletin. Sabah çıkan suya pamuk batırın ve etkilenen bölgeye sürün. İsterseniz pamuğu bulgulenin üzerinde tutun. Bunun için bandaj kullanabilirsiniz. Çıkıntılar yok oluncaya kadar bu uygulamaya devam edebilirsiniz.

  1. Muz kabuğu

Muz kabukları, antioksidan özelliklere ve enzimlere sahiptir. Cilt üzerinde muziceler yaratabilir. Muz kabuğunu küçük parçalar halinde kesin. Cilt üzerindeki çıkıntıların üzerine koyun. Yatmadan önce her gece bu uygulamayı yapın.

  1. Koli bandı

Bu yöntem size garip gelebilir ama çıkıntıların üzerine koyu bandı yapıştırın. 10-12 gün boyunca cildiniz üzerinde koli bandı kalsın. Sonra çıkarın.

Sonuçlar sizi şaşırtacak.

  1. Oje

Cilt üzerindeki çıkıntılardan kurtulmak için etkili ve ilginç bir yoldur. Sadece etkilenen alan üzerine oje uygulayın ve kurumaya bırakın. Sonra çıkarın. Sonuçlarını görmek için günde bir veya iki defa bu işlemi yapın.

9. Karbonat

Karbonat hafif deri dökücü gibi davranır ve ciltteki çıkıntıların temizlenmesine yardımcı olur. Ilık su ile karbonatı karıştırın ve hamur haline getirin. Yavaşça çıkıntılar üzerine uygulayın. 2 hafta boyunca günde en az iki kez bu işlemi tekrarlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.