Sık Grip Olmayan Kadınların 7 Ortak Özelliği

0

Soğuk algınlığı veya grip olmak gerçekten can sıkıcıdır. Ancak bazen kaçınılmaz olur. CNN geçen yıl grip veya soğuk algınlığı olmayan kadınların 7 ortak özelliğine yer verde. Soğuk algınlığı veya grip olmamak için yapmanız gereken 7 alışkanlığa bu yazımızda yer veriyoruz.

Soğuk bir duş alın

Bu cazip gelmiyor olabilir, ama bir soğuk duş iyileşmenize katkıda bulunur. Soğuk duş vücudun onarım sistemini uyarır. Merak etmeyin soğuk duş, sadece bir iki dakika için yapmanız yeterli olacaktır. Tamamen doğal grip çözümleri

Daha fazla Sarımsak tüketin

Sarımsak, bağışıklığı artırır, inflamasyonla savaşır. Yemeklerinize sarımsak ekleyebileceğiniz gibi, çiğ olarak da tüketebilirsiniz. Eğer sarımsak yemiyorsanız o zaman takviyelerde de alabilirsiniz.

Zencefil yiyin

Zencefil , uzun yıllar mide rahatsızlıklarına iyi geldiği biliniyordu. Zencefilde bulunan bileşikler, bağırsak kaslarının çalışmasını arttırır, gastrointestinal kanal boyunca yemeklerin hareket etmesine yardımcı olur ve sindirim salgılarını uyarır.

Ellerinizi sık sık yıkayın

Sadece grip veya soğuk algınlığını önlemek için değil, her zaman ellerinizi temiz tutun ve sık sık yıkayın.

Pozitif kalın

Otobüste yanınızda oturan biri hapşırdığında “şimdi ben de hasta olacağım” diye düşünmeyin. Unutmayın, vücudunuz sadece beyninizi dinler. Hasta olacağınızı düşünürseniz bağışıklık sisteminiz beyninizle iletişime geçerek zayıflayabilir. Gripten korumkak için kullanabileceğiniz şifalı bitkiler

Masaj yaptırın

Masaj sadece rahatla duygusu vermez, aynı zamanda bağışıklık sistemini arttırır ve hipertansiyonu düşürür.

C Vitamini

C vitamini ve Çinko soğuk algınlığına karşı güçlü bir pakettir. Son yıllardaki tartışmalara göre, C vitamini hasta olmanızı önlemeyebilir ancak hastalığı daha hızlı şekilde atmanıza yardımcı olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.