Sinameki Çayının Tehlikeleri

0

Sinameki çayı, kabızlığın giderilmesinde kullanılan popüler bir bitkisel müshildir. Birçok insan kabızlık problemlerine doğal bir çözüm olarak çok etkili buluyor. Sorun şu ki, sinameki çayı içmenin bir çok tehlikesi var.

Alerjiler
Bazı insanların sinameki çayı alerjisi vardır. Bazı kullanıcılar ciddi alerjik reaksiyonlar yaşıyor. Sinameki çayını her zaman küçük miktarlarda almalı ve dil yüzünün veya dudakların şişmesi, nefes alma ve yutma zorluğu gibi reaksiyonlara dikkat etmelisiniz. Kabızlık Problemi İçin Tabure Çare Olabilir!

Sindirim Sorunları
Sinameki çayı sindirim sorunlarını kötüleştirebilir. Bu sorunlar genellikle aşırı kullanımdan kaynaklanmaktadır. Sindirim sorunları arasında kronik ishal, bulantı ve mide krampları bulunur. Bu dehidrasyona ve ölümcül olabilen bir elektrolit dengesinin bozulmasına neden olabilir.

Müshil Bağımlılığı
Sinameki çayının aşırı kullanımı, dışkılama ihtiyacına karşı duyarsız hale getirdiği için kolon ve rektuma zarar verebilir. Bu, daha fazla müshilin güçlü bir bağımlılığına ve tekrar eden uzun vadeli bir soruna neden olacaktır. Kabızlık İçin En Faydalı 5 Meyve Suyu

Organ Hasarı
Sinameki çayının aşırı kullanımı organlara zarar verdiği bilinmektedir. Bağırsakları siyaha çeviren bir durum olan Psödolanozis koliye neden olabilir. Bu kolorektal kansere neden olabilir. Karaciğer enzimi değişimi, kronik karaciğer hastalığı ve karaciğer yetmezliğine neden olabilir. Sinameki çayı böbreklere zarar verebilir ve böbrek yetmezliğine neden olabilir.

İlaç etkileşimleri
Çay içen herkes, tehlikeli ilaç etkileşimlerinden kaçınmaları için doktorlarını bilgilendirmelidir. Kiraz çayı ile birlikte kullanıldığında kötü reaksiyonlara neden olan 123 ilaç vardır. Sinameki çayı ile reaksiyona giren bazı yaygın ilaçlar aspirin, Lasix, Lexapro, Magnesia Sütü, Prilosec ve Tylenol’dur. Vitamin C ve D ayrıca sinameki çayı ile birlikte alındığında ters ilaç etkileşimlerine neden olabilir. Kabızlık İçin Karbonat Ev İlacı Tarifleri

Gebelik
Gebe kadınlar Sinameki çayı almamalıdır çünkü erken kasılmalara ve düşüklere neden olabilir. Emziren anneler de bebeğin sindirim sisteminde müshil etkisine neden olabileceği için içmemelidir. Kabızlık İçin Kuru Erik Suyu Nasıl Kullanılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.