Sindirimi İyileştirmek İçin Suya Ekleyebileceğiniz Malzemeler

0

Sağlıklı ve iyi çalışan bir sindirim sistemi genel sağlığınızı iyileştirmenin anahtarıdır. Sindirim sisteminiz iyi çalışmıyor, hazımsızlık problemleri yaşıyorsanız, içme suyunuza ekleyeceğiniz bazı doğal malzemelerle sorundan kurtulabilirsiniz.

Sindirim sisteminizin daha iyi çalışabilmesi için, suyunuza çok basit malzemeler ekleyebilir ve sindirimi herhangi bir ilaç kullanmadan daha iyi hale getirebilirsiniz.

Elma sirkesi
Suya, elma sirkesi eklemek sadece sindirimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzdaki toksinleri atmaya ve metabolizmanızı hızlandırmaya da yardımcı olur.

Salatalık
Sindirim sistemini iyileştirmek için içme suyunuza ekleyebileceğiniz bir diğer malzeme de salatalıktır. Salatalık dilimlerini suyunuza eklediğinizde, ayrıca, ishal ve kabızlık gibi problemleri de geçirebilirsiniz.

Nane
Suya ekleyebileceğiniz taze nane yaprakları, sindirim sisteminin yiyecekleri parçalamak için daha fazla enzim üretmesini yardımcı olur. Böylece, besin maddeleri vücudunuz tarafından kolaylıkla emilir. Mide rahatsızlıklarının da önüne geçmenize yardımcı olan nane yaprakları, safra akışını iyileştirir ve tükürük üretimini de artırabilir.

Tarçın
İrritabl bağırsak sendromu çekiyorsanız, tarçın çubukları bu sorun için hızlı bir tedavi yöntemidir. Tarçın, bağırsaklarınızda sıkışmış olabilecek bakterileri temizler, bağırsaklarda iyileşme sürecini hızlandırır.

Limon
Limonun içeriğindeki C vitamin, midedeki yiyeceklerin iyi bir şekilde parçalanabilmesi için gerekli olan sindirim enzimlerinin üretimini artırır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.