Nefes Açıcı Nasıl Yapılır?

0

Sinüsleriniz tamamen doluyken, reçetesiz satılan burun spreyleri kullandınız mı? Bu spreylere zaman içinde bağımlı olabilirsiniz. Buna “geri tepme efekti” denir ve nefes almak için spreye bağımlı olmak zorunda olduğunuz bir döngüde sıkışıp kalırsınız. Bu durumda en iyi kendi nefes açıcınızı yapmaktır.

İhtiyacınız olan tek şey bir kavanoz, bir kaç tane pamuk topu ve bazı esansiyel yağlardır. Sinüs Ağrıları İçin Elma Sirkeli Formül

“Nefes Kavanozu” Nasıl Yapılır?

Küçük bir kavanozun içine 1 ila 3 pamuk topu yerleştirin.

Daha sonra, aşağıdaki esansiyel yağları ekleyin ve bunları doğrudan pamuk toplarına damlatın. Bu yağlar solunum sisteminin dokularını açar ve yatıştırır ve havadan kaynaklanan bakteri ve virüslerle savaşır.

15 damla Kekik yağı
15 damla Çay Ağacı yağı
15 damla Nane yağı
15 damla Limon yağı
Sıkı bir kapakla örtün. DIY Nazal (Sinüs) Durulama Solüsyonu

Nasıl kullanılır:
Sinüs ağrısı veya tıkanıklık meydana geldiğinde kavanozu açın burnunuzu kavanoza yaklaştırın ve yavaş derin nefs alın. Kavanoğunuz yeterince büyükse, burnunuza ve ağzınızı da yerleştirebilirsiniz; Nefesinizdeki ısı yağlardan buhar üretmeye yardımcı olur ve dekonjestan etkileri artırır.

Gerektiği kadar tekrarlayın. Esansiyel yağlar sisteminizde uzun süre kalmadığından, tıkanıklığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olmak için Nefes Kavanozu’nu istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Hatta bazı insanlar öksürüğe de yardımcı olduğunu söyledi.

Soğuk ve kuru yerde muhafaza ediniz. Koku azalmaya başlarsa, birkaç damla daha esans yağı ekleyin. Bu doğal çözümün işe ne kadar işe yaradığına hayran kalacaksınız!


Share.

About Author

Comments are closed.