Sinüzit Baş Ağrısı İçin Etkili Ev İlaçları

0

Sinüzitin neden olduğu baş ağrısı çok şiddetli olabilir. Sinüzit, burun, gözler ve alın bölgesinde acı verici bir baskı oluşturur ve ağrıya neden olur. Sinüzit baş ağrısını hafifletmek için tıbbi ilaçlar kullanmak yerine, ağrı için doğal ev ilaçları kullanabilirsiniz.

Sinüzit baş ağrısı için denenmiş etkili ev ilaçlarından bazıları…

Buhar soluma
Sinüzit kanallarındaki kalın mukusun gevşetilmesi, sinüs baş ağrısının şiddetini önemli ölçüde azaltabilir ve bunu yapmanın en iyi yollarından biri, nem oranını artırmaktır. Tencereye su koyun ve kaynatın. Başınızın üzerine bir havlu yerleştirin ve tencerenin üzerinden suyun buharını soluyun. Ayrıca sıcak su ile duş almak ve gün boyu birkaç kez bitkisel çay içmek de harikalar yaratabilir.

Burna su verme
Sinüzit ağrısını ve basıncını hafifletmek için, deniz tuzu, karbonat ve su ile hazırlayacağınız karışımı burna verebilirsiniz. Bu sinüzit ağrısı için etkili bir ev ilacıdır. Bir bardak suyun içine yarım çay kaşığı deniz tuzu ve çok az karbonat ekleyin, karıştırın. Karışımı şırınga burnunuza akıtın ya da doğrudan karışımı burna çekin. Tuzlu su burun kanallarını temizlemeye yardımcı olacaktır.

Sıcak ve soğuksu
Bir kase içine soğuk diğer bir kase içine de sıcak su koyun. önce sıcak su ile bir bezi ıslatın ve alnınıza yerleştirin, bir dakika süreyle bırakın. Daha sonra, soğuk su ile ıslattığınız başka bir bezi alnınıza koyun. Yine bir dakika süreyle bekletin. İşlemi 3’er kez daha tekrarlayın.

Acı biber
Acı biberlerde bulunan kapsaisin, sinüs enfeksiyonunu yönetmede yardımcı olabilecek güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Yemeklerinize acı biber ilave ederek sinüzit ağrısını hafifletmeniz mümkün. Acı yemek burnunuzun akmasını dolayısıyla baskının ve ağrının hafiflemesini sağlar.

Zencefil çayı
Acı biber tüketemiyorsanız, zencefil çayı da size yardımcı olacaktır. Zencefil, acı biber gibi mükemmel anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Bir bardak sıcak suya bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil koyun ve birkaç dakika bekletin. Ardından süzün ve bal ilave ederek tüketin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.