Sırt Ağrınız Varsa Çok Fazla Beklemeyin

0

Sırt şikayetleri genel olarak geniş sırt ağrısı veya diğer rahatsızlıkları ifade eder. Birçok kişi sırt ağrısı şikayetinden muzdariptir. Bu kısa bir sürede olabilir veya kronik bel ağrısından dolayı olabilir. Acının nereden geldiğini tam olarak bilmiyorsanız tanı için bir doktora görünün. Çok uzun süredir sırt problemleriyle dolaşmak, rahatsız edici sonuçlara yol açabilir. Siyatik ve Sırt Ağrısı İçin Etkili Ev İlacı

Çok beklemeyin
Sırt ağrısını çok uzun süre yaşamak tedavi etmeyi sadece zorlaştırabilir. Genellikle, aşağıdakiler geçerlidir: Ne kadar hızlı olursanız o kadar iyi. Sırt problemleriniz varsa daima doktora danışın.

Sırt ağrısı çeşitleri
Sırt ağrısı iki kategoriye ayrılabilir: spesifik ve spesifik olmayan. İlk kategoride, sırt şikayetlerine, örneğin, omurga hasarı, omurga boyunca uzanan sinirler veya sırttaki kaslar gibi sırt yaralanmaları neden olur. Spesifik bel ağrısı, hastaların yüzde 1 ila 5’inde belirlenebilir, çünkü ağrı için belirli bir neden vardır. Bu fıtık, osteoporoz, çökmüş veya kırık bir omur, Bechterew hastalığı, bir tümör veya osteoartrit iltihabı olabilir. Sırt Ağrısını Gidermek İçin En İyi 10 Esansiyel Yağ

Muhtemel sebepler
Spesifik olmayan bel ağrısı çoğu insanda görülür. Bu durumda, sürekli şikayetler için özel bir neden bulunamamıştır. Bu genellikle alt sırtta meydana gelir. Buna bel ağrısı veya lumbago denir. Spesifik olmayan sırt ağrısının olası nedenleri:

Yanlış duruş
Sırtınızı sık sık ve uzun süre boyunca çalıştırmak
Kaldırma sırasında yanlış biçim
Aşırı kilolu olmak
Stres
Uzun araç sürmek
Gebelik
Terapi Sırt, Kalça ve Diz Ağrısını Rahatlatan Ayak Egzersizleri

Genellikle sırt şikayetleriniz şiddetli, altı haftadan uzun süren, karıncalanma veya uyuşukluk hissine neden olan veya başka yerlere yayılan nedenler belirlemek için bir doktora danışın. Doktor, semptomları azaltmak için tanı koyabilir ve sizi doğru şekilde tedavi edebilir.


Share.

About Author

Comments are closed.