Siyah Kimyon Yağını Kullanmanız İçin Nedenler

0

Siyah Kimyon Tohumu Yağı inanılmaz derecede güçlüdür. Son yapılan araştırmalar kanser üzerinde etkili olduğunu gösteriyor.

Bitki, küçük, siyah, hilal şeklindeki tohumlara sahiptir. Siyah kimyon tohumunun kullanımı tarihsel hesaplara göre, Eski Mısır’da Kral Tut’un zamanlarına kadar uzanmaktadır. Kleopatra’nın, güzel saç ve cilt için siyah kimyon tohumu yağı kullandığı ve Hipokrat’ın sindirim problemleri için kullandığı düşünülüyor.

Şu anda siyah kimyon tohumu yağı etkilerini gösteren 600’den fazla çalışma vardır ve otoimmün hastalıklarla mücadele için siyah kimyon tohumu yağı kullanımına dair umut verici bir araştırma var. Miyatik asit, palmitik asit, stearik asit, palmitoleik asit, oleik asit, linoleik asit, araşidonik asit, proteinler ve vitaminler B1, B2, B3, kalsiyum, aktif bileşikler kristal nigellon ve timokinon en çok incelenmiştir. , Folat, demir, bakır, çinko ve fosfor da bulunmaktadır.

Siyah Kimyon Tohumu Yağının Kullanım ve Faydaları

Astım ve Alerjiler

Birden fazla çalışmada, siyah kimyon tohumu yağının anti-astımlı etkilere sahip olduğunu ve astımın klasik tedavisinden daha etkili olduğunu bulmuştur. Aynı özellikler birçok insanın alerjisini gidermek açısından faydalıdır.

Egzama ve sedef hastalığı

Siyah kimyon tohumu yağı, egzama ve sedef hastalığı gibi deri problemleri için de kullanılır. İnflamasyona yardımcı olur ve cilt üzerindeki sorunları hızla iyileştirir.

Sindirim

Siyah kimyon tohumu sindirime yardımcı olurlar. Gaz, şişkinlik ve mide ağrısını azaltırlar. Bağırsak parazitleri için bazen siyah kimyon tohumu yağı bazen kullanılır. Ön araştırmalarda, kolon kanseri hücrelerinin büyümesini olumsuz etkilemediği de gösterilmiştir.

Kanserler

Siyah kimyon tohumlar ve yağı içinde bir bileşiğin, Thymoquinone, lösemi hücrelerinin ölümüne yardımcı olduğunu göstermiştir. Göğüs kanseri hücrelerinde de, bu aynı etkiyi göstermiştir. Beyin tümörü hücreleri, Pankreas kanseri, serviks kanseri ve hatta ağız kanseri hücreleri ve boşlukta oluşan bakterileri yok etmektedir. Siyah kimyon tohumu yağı radyasyondan gelen bazı tehlikelere karşı doğal bir koruma olarak önerilir ve geleneksel tedavilerle birlikte kullanılır.

Kalp sağlığı

Siyah kimyon tohumunda bulunan timokinonun kalbe koruyucu etkisi olduğu, sağlıklı kolestrol düzeyinin yükselmesi ve kan basıncını normalize etmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir

Bağışıklık Sistemi

Siyah kimyon tohumu bağışıklık sistemini desteklemenin benzersiz bir şeklidir. Antioksidanlar, faydalı asitleri ve b-vitaminleri içerir ve bağışıklık sistemini destekler, ancak otoimmün hastalığı olanlara dikkat etmesi gereken ekinezya gibi otlardan farklı davranır.

Alternatif HIV protokollerinde yıllardır kullanılmaktadır ve çeşitli otoimmün hastalık forumlarında (yardım ettiği referanslarla) önerilmektedir.

Cilt ve Saç

Bazı kültürlerde topikal olarak, cildi doğal olarak yumuşatır, güçlendirir ve sıkılaştırır ve saç uzamasına yardımcı olmak için kullanılır. Bazı çalışmalar, yara izlerine karşı çok yararlı bir çare olabileceğini ve yaraların iz bırakmasını önlediği belirtiliyor.

Nasıl Kullanılır?

Bu yağdan her gün bir çay kaşığı kullanın. İsterseniz kahvenizin içine koyabilirsiniz. Saç veya cilt için kullanacaksanız şampuan veya losyonun içine ekleyebilirsiniz.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.