Soğan ve Sarımsak Kabuklarının Faydalarını Biliyor musunuz?

0

Belki hepimizin yaptığı en yaygın hata, sarımsak ve soğan kabuklarını çöpe atmaktır. Çünkü, kabukların işe yaramadığı düşünülür. Gerçek şu ki, soğan ve sarımsak kabukları, daha fazla besin ve lif içerir.

Soğan ve sarımsakların kabuklarını atıyor musunuz? Bu haberi okuduktan sonra bir daha kabukları çöpe atmak istemeyeceksiniz.

Yeni yapılan araştırmalar, soğan ve sarımsakların dış kabuklarının, cilt hücrelerini serbest radikal hasarından koruyan A, C ve E vitaminleri ve antioksidanlar açısından son derece zengin bir kaynak olduğunu ortaya koymaktadır. Kısacası, daha sağlıklı ve genç görünmek için soğan ve sarımsak kabuklarını beslenmenize dahil etmeniz iyi bir seçim olacaktır.

Sarımsak kabuğu
Araştırmalara göre, sarımsak kabukları 6 ayrı antioksidan bileşen içermektedir. Sarımsak kabukları, kalbi korumaya ve yaşlanma süreciyle savaşmaya yardımcı olur, bağışıklığı artırmak ve kolesterolü düşürmek için de çok faydalıdır.

Soğan kabuğu
Soğan, antioksidanlar için iyi bir kaynak iken, kabuğu aslında soğanın kendisinden daha fazla antioksidan içerir.

Soğan kabuğu, Quercetin bakımından zengindir. Quercetin, ciltte bulunan bir pigmenttir ve sizin için son derece iyidir. Kandaki serbest radikallerle savaşır ve yüksek oranda anti-inflamatuardır.

Araştırmalara göre, soğan kabuğunun tüketilmesi kardiyovasküler hastalıklar, kolon kanseri, gastrointestinal problemler, obezite ve tip 2 diyabetlerden korumaktadır.

Beslenmeye soğan ve sarımsak kabukları nasıl eklenir?
Öncelikle sadece organik sarımsak ve soğan kabuklarını kullandığınızdan emin olun.

Bir bardağa soğan veya sarımsak kabuğu koyun ve sıcak su ile bardağı doldurun. 10 dakika bekletin ve için.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.