Solunum Yolları İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

0

Tıbbi olarak kullanıldığında, karanfil yağı sayısız sağlık yararına sahiptir. Karanfil Hindistan’a özgüdür ve eski zamanlarda cilt rahatsızlıklarından kan rahatsızlıklarına kadar her şeyi tedavi etmek için kullanılmıştır. Bugün, karanfilin antiseptik ve mantar önleyici özellikleri onu birçok hastalık için popüler bir ilaç haline getirmektedir. Karanfil Yağının Yararları ve Zararları Nelerdir?

Bir aprodisiac olarak bile kabul edilir. Karanfil yağı özellikle bronşit, astım ve diğer solunum problemlerini tedavi etmek için iyidir, çünkü soğur, yatıştırır ve iltihap önleyici bir etkiye sahiptir. Solunum sağlığınızı artırmak için evinizde karanfil yağı kullanmanın birkaç yolu vardır.

Bir difüzör, ocak veya buharlaştırıcı içinde bir seferde 20 dakika karanfil yağı koyun. Buhardaki karanfil yağındaki anti-enflamatuar etkisi solunum yollarını gevşetir, nefes almayı iyileştirir ve tıkanıklığı ve diğer solunum problemlerini tedavi eder. Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Solunum yollarını açmak ve solunum sağlığına yardımcı olmak için karanfil yağı ile göğsünüze, sinüslere veya burun köprüsüne masaj yapın. Gerekirse, yanmayı azaltmak için hafifçe su veya badem yağı gibi taşıyıcı yağ ile seyreltin.

Bir bardak ılık suya 3-4 damla karanfil yağı ekleyin. Solunuma yardım etmek ve hastalık veya enfeksiyonları önlemek için günde bir kez çay içmek.

Bronşit ve diğer sert solunum yolu enfeksiyonlarının ağrılarını hafifletmek için zencefil suyu ve bal ile 3 ila 4 damla karanfil yağı karıştırın. Banyonuzdaki Küf ve Mantar İçin “Karanfil Yağı” Hazırlayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.