Süper Güçlü Alkali Detoks İçeceği

0

Zencefil, limon ve elma sirkesinin güçlü detoks, anti-inflamatuar, bağışıklık kazandırıcı yararları bulunuyor. Şimdi, zerdeçal ile birleştiğinde ve süper güçlü bir alkalin detoks suyuna sahip olacaksınız.

Zerdeçal, antiviral ve anti-bakteriyel olmasının yanı sıra güçlü anti-inflamatuar özellikler sunar. Bağırsak parazitlerini öldürebilir, mantar enfeksiyonlarını tedavi edebilir, kanserin yayılmasını önleyebilir ve Alzheimer hastalığının ilerlemesini önleyebilir veya yavaşlatabilir. Curcumin, baharatlara parlak sarı-turuncu renk veren pigmenttir ve ruh halini artırabilen ve potansiyel olarak depresyon giderici yararlar sunan nöroprotektif özellikler de dahil olmak üzere birçok tıbbi etkisinden sorumlu anahtar bileşen olduğuna inanılmaktadır.

Zencefil, limon, zerdeçal ve organik, süzülmemiş elma sirkesi ile her gün bir sabah içeceğine karıştırılarak, IBS ve Chron’s gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarının yanı sıra ishali rahatlatmaya yardımcı olabilir. Kalp krizi riskini azaltabilir, zararlı iltihapları kontrol edebilir ve ağrıyı azaltabilir, serbest radikallerle savaşabilir ve karaciğeri temizleyebilir. Tabii ki, aynı zamanda vücudun daha alkalin kalmasına yardımcı olur, ayrıca kanser riskini de azaltır.

Bu süper güçlü alkali detoksu içmenin en iyi yolu bir çaydır.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 su bardağı kaynar su
½ çay kaşığı zerdeçal
1 parça taze zencefil kökü, ezilmiş
Organik limon suyu
1/8 fincan organik, filtre uygulanmamış elma sirkesi
1 tatlı kaşığı organik bal (isteğe bağlı)

Zerdeçal ve zencefil suya ekleyin ve karışımın yaklaşık 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Beklerken bir elma içine elma sirkesi, limon suyu ve bal (istenirse) bir kupa yerleştirin. Zerdeçal ve zencefil karışımı hazır olduğunda, kupaya ekleyin, karıştırın ve sağlığınıza yudumlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.