Tahtakurusu Sizi Yiyor Olabilir

0

Tahtakurusu dünyanın her yerinde var. Seyahat edenler nedeniyle oradan oraya taşınıyorlar. Genellikle otellerde bulunan bu böcekler sizin valizinizde evinize gelebilir. Evinizde yatarken bilmeden tahtakurusu istilasına uğrayabilirsiniz. Tabi bunu kaşıntı ile anlayabilirsiniz.

Peki, sizi yiyen ve kaşıntıya neden olan gerçekten, tahtakuruları mı? Onlar yaklaşık dört ila on iki milimetre uzunluğunda, küçük kan emici parazitlerdir. Yatağında yaşamayı tercih ediyorlar, çünkü orada gizlenebilirler ve her zaman yiyecek bulabilirler. Yatağınızın içinde ya da altında yuva yaparlar ve kanla beslendiklerinden sizi beslenme kaynağı olarak görürler.

Tahtakurusu genellikle seyahatle evinize geldikleri için yanınıza aldığınız tüm kıyafetleri, eve gittiğinizde, giymeseniz bile daima yıkamanız önemlidir. Yatak Böceklerinden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Belirtiler
Küçük yaratıkları çıplak gözle görmek mümkün olsa da, normalde görmeyeceğiniz kadar gizlidirler. Yani, bu semptomlardan muzdaripseniz, biraz daha iyi arayın (yatağınızın altını veya dikiş yerlerini).

Ortada küçük bir nokta olmadan ısırıklarınız varsa.
Sivrisinek ısırıklarının ortasında genellikle ufacık bir küçük nokta vardır, ancak tahtakurusu ısırıklarında durum böyle değil. Net, tanımlanmış bir merkezi olmayan küçük kırmızı ısırıklar.

Karnından ve sırtınızdan ısırılmışsanız.
Sivrisinekler kollarınızdan ve bacaklarınızdan sizi ısırır, ancak tahtakurusu böcekleri çarşaflarınızın altından geçmeyi sever. Bu yüzden, sırtınız ve karnınızdaki ısırıklarınız varsa, bu tahtakurusu işareti olabilir. Yatak Böceği Isırıkları İçin Doğal Tedaviler

Birbirine yakın çok sayıda ısırık varsa.
Bir sivrisinek genellikle bir noktada bir kez ısırır, ancak bir tahtakurusu arka arkaya birçok kez ısırır. Birden fazla ısırılmanız varsa (bir satır veya daire gibi), tahtakurularıyla mücadele ediyor olabilirsiniz.

Araştırma
Bu semptomlardan herhangi biri varsa o zaman küçük böcekleri bulmanız gerekiyor. Yatağınızı iyice inceleyin özellikle dikiş yerlerini. Eğer bir böcek görürseniz haşere ilacı yaptırmanız gerekir. Çünkü çarşafları yıkamanız onların ölmesi için yeterli olmayacaktır. Yatağınız onlarla dolu olabilir ve gardırobunuz veya duvarlarınızı da istila edilmiş olabilir. Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.