Tehlikeli Bir Hastalığı Gösterebilecek Önemsiz 5 Şey

0

Bazen vücudunuzdaki küçük değişikliklere daha fazla dikkat etmek daha iyidir, çünkü bu küçük değişiklikler tehlikeli bir hastalığı tanımlamanıza yardımcı olabilir. Vücudunuzdaki küçük değişikliklerin nasıl tespit edilebileceğini ve böylece erken bir aşamada tehlikeli bir hastalığı ortadan kaldırabileceğinizi unutmayın.

İşte tehlikeli bir hastalığa işaret edebilecek 5 önemsiz şey:

1. El yazısında ani bir değişiklik
El yazınızın aniden değiştiğini fark ederseniz, bu titreme felcinin veya Parkinson hastalığının bir işareti olabilir. Bu hastalığı olan bir kişi küçük, düzensiz ve hatta kaybolan mektuplar yazacaktır.

2. Işık periyodik yanıp sönerse
Olmaması gereken yerlerde ani ışık parlamaları görmeniz, göz retina hasarının bir göstergesi olabilir. Flaşlar genellikle yıldırım veya patlayan başlangıçlar olarak açıklanır ve baş dönmeleri ve baş ağrıları eşlik eder.

 

3. Her şeyi bir dergide yazmak için güçlü bir ihtiyaç
Çok disiplinli insanlar planlarını kağıda yazmaya meyillidirler. Daha önce ve şimdi hiç bir şey yazmayan bir insan aniden her zaman bir şeyler yazmak zorunda kaldığında, bu kötü bir işarettir. Her şeyi yazma konusundaki bu güçlü ihtiyaç, kişinin kısa süreli hafızasının kötüleştiğini gösterebilir ve Alzheimer hastalığının bir belirtisi olabilir.

4. Şişmiş karın
Karın şişkinliği dehidrasyon, aşırı yeme ve sürekli strese neden olabilir. Bazen ince bağırsakta bakteri çoğalmasına veya kabızlığa neden olabilir. Ne yazık ki, bazen şişkin karın, çok daha tehlikeli bir hastalığın belirtisi olabilir. Eğer şişkinliğe karın açıklanamayan kilo kaybı, barsak alışkanlıklarında kalıcı bir değişim veya midenizin etrafında şişlik eşlik ederse, doktorunuzu ziyaret edin. Dumping sendromu, çölyak hastalığı ve hatta yumurtalık kanseri belirtisi olabilir.

5. Sürekli susuzluk
Sürekli su içmeniz gerektiğini hissediyorsanız ve sürekli susadığınızı hissederseniz, bu bir zehirlenme belirtisidir. Zehirlenmeye akşamdan kalma veya vücudunuzu zehirleyen tümörler neden olabilir. Sürekli susuzluk diyabet belirtisinde de olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.