Telefonunuzu Asla Cebinize Veya Sütyeninize Koymayın

0

Hepimiz yaptık: telefonumuzu cebimize veya sütyenimize koyabiliriz. Çünkü iki elimizi kullanmamız gerektiğinde bu hareketi yapmak çok kolaydır. Ancak bunu artık yapmamalıyız, çünkü bu bizim için hiç de iyi değil.

Cildiniz için kötü
Devra Davis’in araştırmasına göre, telefonunuzdan gelen radyasyon size zarar verebilir. Yıllarca cilde yakın bir akıllı telefonun etkileri incelendi. Cildiniz radyasyona ve diğer dış etkilere karşı çok hassastır ve bunların sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Neden Tuvalete Cepe Telefonu İle Gitmemelisiniz?

DNA hasarı
Örneğin, bir telefondan gelen radyasyonun beyninizdeki koruyucu tabakayı etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Ek olarak, DNA hasarı meydana gelebilir ve depresyondan muzdarip olma riskinizi yükseltir. Dr. Davis, “iPhone’unuzun kılavuzuna bakın, kelimenin tam anlamıyla telefonu cildinize veya cebinize koymamanın daha iyi olduğunu söylüyor. Bir çalışma, bunun pelvisteki kemik yoğunluğunu etkileyebileceğini göstermiştir. Artık telefonunuzu çantanıza koyun! Telefonu Arabada Şarj Etmeyi Neden Bırakmalısınız?

Telefona dikkat edin
Sadece cebinizde veya sütyeninizde bir telefon taşımakla kalmaz aynı zamanda zararlı olabilir; birçok insanın sahip olduğu bir başka riskli alışkanlık da telefonunu yatakta şarj etmektir. Geceleri telefonunuzu şarj cihazına mı koyuyorsunuz? Yani, telefonunuzun kafanızın yanında olma ihtimali var. Ancak buna dikkat edin. Telefonun şarj cihazından çıkarılması ve temas noktasının bir takıya dokunması tehlikeli olabilir. Bu nedenle, bilezik ve kolyenizi çıkarınız ve bu telefonu yanınıza almayın. Telefonunuz İle Projeksiyon Makinası Yapabilirsiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.