Tembeller İçin 6 Adımda Cilt Bakımı

0

Kabul edelim ki, cilt bakımı zaman alıcı ve uğraştırıcı bir iş. Cilt bakımına vakit ayıramıyorsanız ya da üşeniyorsanız üzülmeyin, sizin için 6 maddelik bir liste hazırladık. Az vakit harcayarak ve bir rutin oluşturarak cildinize bakabilirsiniz.

1. Bol Bol Su Tüketin

Bunu çok duyduğunuzu biliyoruz ama cildiniz için yapabileceğiniz en faydalı şey, bol su tüketmek. Günde 10 bardak (2 litre) su tüketmeye gayret edin. En azından bunu yapabilirsiniz! 🙂

2. Günde 2 Kez Yüzünüzü Yıkayın

Sabah uyandığınızda ve yatmadan önce yüzünüzü yıkayın. Eğer makyaj yapıyorsanız, eve gelir gelmez çıkarmayı ihmal etmeyin.

3. Düzenli Peeling Yapın

En azından haftada 1 kez peeling yapmalısınız. Evdeki doğal malzemelerden kendi peeling maskenizi yapabilirsiniz, paranız cebinizde kalır. 🙂

4. Nemlendirmeyi Unutmayın

Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kremi yüzünüze masaj yaparak sürün. Cildiniz çok kuru değilse günde 1 kere yeterli olacaktır.

5. Güneş Koruyucu Kullanın

Cilt lekelerinden korunmak, cildinizin çabuk yaşlanmasını önlemek ve en önemlisi kanserden korumak için dışarı çıkarken mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanın.

6. Dermatolojiste Görünün

Eğer cildinizde bir değişiklik, leke, kızarma görürseniz hemen bir dermatolojiste görünün. Erken farkedilip tedavi edildiğinde çoğu cilt hastalığının tedavisi kolay olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.