Zihin ve Beden Temizleyici Detoks Suları

0

Vücudunuzu “detoksifiye” eden tek şey, vücudun kendisidir. Özellikle böbrekler, karaciğer ve akciğerler, sisteminizdeki kötü şeyleri filtrelemek için çalışırlar, bu yüzden detoks içecekleri söz konusu olduğunda en iyi bileşenler , bu organların verimliliğini artırmaya yardımcı olanlardır.

Bu lezzetli detoks suları, vücudunuzu ve zihninizi temizlerken sizi nemlendirir ve tazeler.

Pancar suyu 
Pancar, safra yapımına yardımcı olur, böylece akışını geliştirir ve karaciğerinizin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olur. Nane, safranın akmasını sağlar karaciğerinize bir destek sağlayan mentol içerir. Biraz limon mentolün çalıştığı gibi çalışır. Kombine, bu bileşenler vücudunuzun detoks sisteminin her zamankinden daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Ihtiyacınız olacak malzemeler
1 veya 2 kırmızı pancar
1/4 fincan doğranmış, taze, nane yaprakları
Limon suyu

Yapılışı
1. Pancarı durulayın ve dilimleyin, hemen 1-2 litre tatlı suya koyun (lezzetin ne kadar yoğun olmasını istediğinize bağlı olarak).

2. Naneyi doğrayın ve limon suyuyla birlikte suya ekleyin (meyve suyunu sıktıktan limonun kabuklarını da suya ekleyin).

3. İçmeden önce buzdolabında 12-24 saat süreyle infüze edin ve soğutun. Buzlu bir bardakta servis yapın. Bu buzdolabında 4 gün süreyle tutabilirsiniz.

Elma-portakal karışımı
Elma ve portakal, jelatin içerisine konduğu aynı maddeyi pektin içerir. Pektin, ağır metallere isteyerek bağlanarak, bunların sistemden kolayca atılmasını sağlar. Bu çalışma karaciğerinize çok yardımcı olur. Portakallarda, pektinin çoğu (kabuktaki beyaz kısım) ya da bölümler arasındaki zardadır, bu yüzden kabuğu ve zarı meyve üzerinde bıraktığınızdan emin olun.

İhtiyacınız olacak malzemeler
2-3 portakal,
3 elma, parçalara bölünmüş
1-2 litre su

Yapılışı
Elmaları ve portakalları büyük parçalar halinde dilimleyin, kabuğunu meyvelerin üzerinde bırakın. İçinde bulunan su bulunan sürahinin içine koyun. Bardaklarda servis yapmadan önce 24 saat boyunca infüze edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.