Tırnağınızdaki Sağlık İşaretini Öğrenin

0

Özellikle kadınların ellerinin güzel ve bakımlı olmasını ister. El ve parmaklarınızın bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak tırnaklarınızın dibinde bulunan ve yarım ay şeklindeki göstergeye dikkat ediyor musunuz? Tırnaklarınızın dibinde bulunan ve ojesizken görebildiğiniz bu yarım ay şekli tırnaklarınızın ne denli sağlıklı olduğunu gösterir. Bu yazımızda uzmanların tırnak sağlığıyla ilgili bilgilerini derledik.

Tırnakların dibinde bulunan ve yarım ay şeklinde bulunan beyaz kısıma lunula adı verilir. Bu tırnağın bir parçasıdır. Serçe parmakların çok küçük olmasına rağmen diğer parmaklarınızda daha büyüktür. Tırnaklarınız neden sarı ve nasıl beyazlatılır?

Linila nasıl görünmelidir?

Tırnaklarınızın dibinde bulunan lunula ne kadar beyaz ise tırnaklarınız o denli sağlıklıdır. Bu aynı zamanda kişinin sağlığını da österir. Çin tıbbında kişinin sağlık barometresi olarak adlandırılır. Sağlığınızın bozulması halinde lunula tamamen yok olabilir. Sağlığınızı yeniden geri kazandığınızda yeniden tırnak diplerinde oluşmaya başlar.

Tırnak sağlığı açısından nasıl beslenilmeli?

Tırnak sağlığı açısından beslenmenin büyük önemi vardır. Koyu yeşil sebzeler, balık yağı ve fındık yiyin. Ayrıca vücudunuzun sulu kalması da önemlidir. Sürekli kırılan tırnaklar için çözümler

Lunulayı etkileyen diğer faktörler

Manikür sırasında tırnak etlerinin geriye doğru itilmesi tırnak dibine zarar verir ve lunulanın oluşmasını engeller. Özellikle sert bir şekilde tırnak diplerinin itilmesi bu sonucu doğurur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.