Tiroid Belirtilerini Görmezden Gelmeyin

0

Kendimizi rahat hissetmediğimiz zaman, fiziksel şikayetlerimizi soğuk algınlığı, grip veya yaşlanmanın kaçınılmaz bir sonucu olarak sık sık suçlarız. Ancak, tamamen farklı bir şey ifade edebilirler!

Kesinlikle hemen paniklemeyin ancak bazı belirtileri de göz ardı etmeyin. Tiroid hastalığına işaret edebilirler. Tiroid bezi çok küçüktür ama vücudumuzda büyük bir rol oynar. Metabolik işlemlerin işleyişinden sorumludur ve hatta büyüme sürecini etkiler. Tiroid bezi çok hızlı veya çok yavaş çalışıyorsa, ciddi sorunlara neden olabilir. Tiroid bozukluğu birçok belirtiye neden olabilir: Brokoli tiroid için neden kötüdür?

Hüzün veya depresyon:
Tiroid beziniz düzgün çalışmıyorsa, ruh haliniz büyük bir darbe alabilir. Bu, uykusuzluk yaşayabileceğiniz, aşırı yorgun, depresyonda ya da boşlukta gibi kalabileceğiniz anlamına gelir.

Kabızlık:
Tiroid beziniz metabolik süreçleri etkilediğinden kabızlık, açıklanamayan kilo kaybı veya kilo artışı, ishal, şiddetli karın ağrısı veya sürekli açlık yaşayabilirsiniz. Tiroidiniz çalışmıyorsa nasıl kilo verebilirsiniz?

Kalp hastalıkları:
Tiroid bezi kalp ritminizi ve kalp atış hızınızı etkiler. Kalp problemleriniz var mı ve hiçbir şeyin yardımı olmuyor mu? Tiroid bezinizle ilgili bir sorun olabilir.

Ödem:
Bozuk bir tiroidin çok önemli bir belirtisi anormal sıvı birikimidir. Bu, şişmiş bir bez, şişmiş bir yüz veya şiş gözlere yol açabilir. Tiroid sorunları için 5 doğal çözüm

Yukarıda belirtilen semptomlardan birini yaşıyorsanız tiroid muayenesi için doktora gidin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.